Strona główna » Aktualności » strona: 10

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Atrakcyjne zniżki dla młodzieży

Atrakcyjne zniżki dla młodzieży

2014-03-17
Szanowni Państwo, przypominamy o atrakcyjnej zniżce dla młodzieży szkolnej trwającej do końca marca!

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ZAPRASZAMY !

---
Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”

Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”

2013-10-27
Już niebawem rusza 4. Puławski Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”. Od 3 do 10 listopada zapraszamy na wieczory muzyczne w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” oraz na koncerty w Klubie Muzycznym Smok i Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puławach .
W programie znajdą się nie tylko nowatorskie interpretacje dzieł przeszłości oraz najciekawsze propozycje młodej sceny, ale również koncert fortepianowy skomponowany specjalnie z myślą o festiwalu.
Wystąpią między innymi KWARTET NA KONIEC CZASU, MISHA ALPERIN, Vołosi, Kuźnia Ultra, LUDOJAD, Maja Kleszcz i Incarnations oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.
Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora – wstęp wolny na wszystkie koncerty, po okazaniu odpowiedniego dokumentu.
Szczegóły programu na: www.festiwalwss.pl

ZAPRASZAMY!
---
PODZIĘKOWANIA..

PODZIĘKOWANIA..

2013-08-25
Ponieważ zbliża się ten dzień, w którym po prawie 24 latach  zarządzania SSM w Puławach postanowiłam przejść na emeryturę, korzystając z okazji, pragnę w paru słowach zwrócić się do wszystkich, którzy w tych latach pracowali bądź współpracowali ze mną, którzy  mnie wspierali, oraz do wszystkich, których dane było mi poznać przy okazji  kierowania placówką.

Przede wszystkim dziękuję wszystkim pracownikom Szkolnego Schroniska Młodzieżowego  za ich oddanie i zrozumienie moich wymagań oraz za to, że  potrafiliśmy wspólnie stworzyć odpowiedni klimat twórczej  pracy i mimo wszelkich trudności oraz kryzysowych sytuacji, zrealizować tak dużo w tym czasie. Generalne remonty kotłowni, kanalizacji, kuchni, łazienek, pokoi, remont dachu, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana okien, termoizolacja budynku, spełnianie wymagań np. przeciwpożarowych ( pełny monitoring oraz słynne schody zewnętrzne) , czy Sanepidu ( HACCAP )  - wszystko to było dużym wyzwaniem nie tylko dla mnie, ale i dla całej załogi SSM. Wszystkie te wyżej wymienione  działania, jak i te niewymienione, szczególnie z zakresu bieżących, statutowych  zadań placówki, były dla mnie w dużym stopniu niezwykle emocjonujące i stresujące, ale też ich  realizacja  jest i dla mnie i dla pracowników,  powodem do dumy i dużej satysfakcji.

Dziękuję również Władzom i Pracownikom Powiatu Puławskiego za wspieranie mnie w moich codziennych obowiązkach i wyrozumiałość  w rozwiązywaniu różnych niecodziennych problemów związanych z nadzorowaną placówką.
Pragnę podziękować też władzom i pracownikom Urzędu Miasta Puławy,  za wieloletnią wspólną pracę przy rozwijaniu turystyki w naszym mieście.

Podziękowania ta drogą składam: członkom Prezydium i Zarządu Głównego PTSM oraz Oddziału Wojewódzkiego PTSM w Lublinie, z którymi do wielu lat ściśle współpracowałam. Dziękuję  też dyrektorom zaprzyjaźnionych Schronisk Młodzieżowych w całej Polsce, za miłe spotkania i wspólne twórcze rozwijanie idei Schronisk Młodzieżowych w naszym kraju.

Dziękuję również Dyrektorom  i Nauczycielom  Szkół  i  Placówek Oświatowych w Puławach i w Powiecie  Puławskim,  za stworzenie fajnych płaszczyzn współpracy i wzajemnej  pomocy. Szczególnie mile wspominam współpracę przy organizacji przez 10 lat Ogólnopolskich Zlotów Ekologicznych w Puławach, w których uczestniczyło setki dzieci z całej Polski. Dziękuję też członkom Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oświatowego za wieloletnią współpracę przy  utrzymaniu unikalnego Muzeum Oświatowego, będącego  przez te  lata pod moim nadzorem.

No i na koniec pozdrawiam serdecznie wszystkich  korzystających przez te całe lata z usług naszego Schroniska Młodzieżowego , ( a było to ponad 300 tys. noclegów..),  a szczególnie dziękuję tym, którzy wielokrotnie wracali do naszej placówki, a których nie sposób tutaj wymienić, że wspomnę tylko  członków Akademickiego Klubu Seniora z Poznania czy pracowników i  studentów lubelskich wyższych uczelni.

Mam nadzieję, że lata pracy poświęcone zarządzaniu Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Puławach staną się podstawą dalszego rozwoju Placówki, tym bardziej, że przekazuję „moje trzecie dziecko" ( mam dwóch synów..)  w bardzo dobre ręce:  od 1 września b.r. Schroniskiem kierować będzie pani mgr Krystyna Tomczyk, z którą wielokrotnie udanie współpracowałam przy okazji realizacji zajęć praktycznych jej uczniów.

Ewa Szpakowska

   01.09.2013   
PS
Bardzo dziękuję wszystkim za bardzo wzruszające życzenia, jakie dotarły do mnie w róznej formie - wszystkie są dla mnie bardzo inspirujące przy wstępowaniu  na "nową drogę życia".  Poniżej pragnę tylko wyjątkowo przytoczyć fragment e-maila  od wspomnianego Akademickiego Klubu Seniora z Poznania:

From: Andrzej Jacek Kowalski
To: recepcja@ssmpulawy.pl
Sent: Friday, August 30, 2013 8:34 AM
Subject: rozstanie się ze Schroniskiem
Szanowna Pani
mgr Ewa Szpakowska
Dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego
w Puławach
[..]
Byliśmy u Ciebie kilkanaście razy, przywiozłem do pięknych Puław  ponad  160  osób  z Poznania. Każdy pobyt był inny, ale zawsze zaskakiwałaś nas wielkimi zmianami Schroniska na lepsze. Dbałaś o Schronisko jak o własny dom, a może jeszcze lepiej. Mamy w pamięci Twoje pełne zaangażowania opowieści co zrobiłaś w okresie od naszego poprzedniego pobytu i co planujesz zrobić. To Schroniska przez Twoje tam 24 lata przeobraziło się w piękny obiekt służący młodzieży, i tej prawdziwej, i tej starszej jak my Seniorzy spod znaku grzyba z liczbą 63. Jaki piękny program realizowałaś dla odwiedzających Ciebie (=Schronisko) gości, a kto u Ciebie nie mieszkał i kto u Ciebie nie  był  dobrze żywiony. Cała Polska zna Puławy dzięki Twojej gościnności i serdeczności.
Pamiętam jak u Ciebie w Schronisku odbyły się wybory Miss Wycieczki! Co to była za impreza!!
Droga Ewuniu,
Za wszystko Tobie bardzo dziękujemy.
Jesteśmy dumni, że w naszym Klubie, który za półtora miesiąca (19.X.2013), będzie obchodził Jubileusz 50-lecia działalności, mamy takiego pracowitego i konsekwentnego w działaniu członka. Jeszcze raz  za wszystko  stokrotne dzięki. [..]
 Nowej Pani Dyrektor życzymy takich samych sukcesów jak Twoje.
 [..] 

Serdecznie pozdrawiam
wdzięczny za wszystko
Andrzej Jacek Kowalski
PREZES PRZY SZABLI I Z BUŁAWĄ
Akademickiego Klubu Seniora w Poznaniu
                              
Koszulka od Pracowników SSM...
---
Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

2013-07-22
W dniach 27 lipca - 4 sierpnia 2013 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą odbędzie się 7. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Przez dziewięć dni Kazimierz Dolny wypełniać będzie szeroko pojęta sztuka. Będą pokazy filmowe, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, warsztaty i wykłady. Jak zwykle każdy znajdzie na nim coś dla siebie, niezależnie czy jest fanem dobrego filmu, muzyki czy autorskich spotkań.
Kilkanaście premier, czołówka wybitnych twórców i przegląd najnowszych trendów rodzimej kinematografii - jest to propozycja Działu Programowego festiwalu dla miłośników polskiego kina.
Tegoroczne Dwa Brzegi rozpoczną się 27 lipca o godz.16.30  filmem „W kręgu miłości" tuż przed jego polską premierą  (w polskich kinach film zadebiutuje 6 września.) Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser - Felix van Groeningen.  Wieczorem o 21.00  na kazimierskim Rynku odbędzie się zaś koncert otwarcia. Na scenie po gołym niebem wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet.
W tym roku widzowie festiwalu będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z m.in. Danielem Passentem, Dr Misiem, Eustachym Rylskim, Januszem Wróblewskim, Karoliną Korwin-Piotrowską,  Marią Wiernikowską, Krzysztofem Hołowczycem, Szymoniem Hołownią, Andrzejem Jakimowskim i Melą Koteluk. Festiwal odwiedzi również Stanisława Celińska, która będzie gościem cyklu "I Bóg stworzył aktora...".

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl .

ZAPRASZAMY i na Festiwal i  do skorzystania w tym czasie z naszej oferty noclegowej!

---
IV Festiwal Muzyki Organowej w Puławach

IV Festiwal Muzyki Organowej w Puławach

2013-06-27
W każdy lipcowy i sierpniowy poniedziałek o godz 19.00 w kościele św.Brata Alberta w Puławach odbędą się koncerty organowe w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.  Podobnie jak w zeszlym roku, na znanych z doskonałego brzmienia organach zagrają zarówno krajowi jak i zagraniczni muzycy- z Rumunii, Danii i Ukrainy. Kierownikiem artystycznym i  wprowadzającym w tematykę koncertów jest wybitny organista lubelski p.Jerzy Kukla. Festiwal finansowany  przez Urząd Miasta Puławy organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Puław oraz Parafię św Brata Alberta w Puławach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich odwiedzających w poniedziałki Puławy na znakomitą  atrakcję. Pierwszy koncert już 1.07 - wykonawcą będzie  p.Krzysztof Czerwiński.
Wstęp wolny.
---
Puławskie Kino Samochodowe

Puławskie Kino Samochodowe

2013-06-26
Zapraszamy na pierwszą edycję Puławskiego Kina Samochodowego. W dniach 5-7 lipca na parkingu przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie można obejrzeć polskie i światowe szlagiery filmowe: dreszczowce (piątek – 5 lipca), romanse (sobota – 6 lipca) i komedie (niedziela – 7 lipca). Wielki ekran 16 x 10 m, radiowy system nagłośnienia -wszystko w otoczeniu lasu, na parkingu, który pomieści ok. 200 pojazdów i rowerzystów -amatorów sztuki filmowej. Będzie też popcorn i oczywiście wielkie emocje! 
 
Program AUTOKINA

5 lipca (piątek) g. 21.00 W KRAINIE DRESZCZOWCÓW:
• CUBE (1997, reż. Vincenzo Natali, 1 godz. 30 min.)
• INCEPCJA (2010, reż. Christopher Nolan, 2 godz. 28 min.)

 6 lipca (sobota) g. 21.00 W KRAINIE ROMANSU:
• WSZYSTKO GRA (2005, reż. Woody Allen, 2 godz. 4 min.)
• TWÓJ NA ZAWSZE (2010, reż. Allen Coulter, 1 godz. 53 min.)

7 lipca (niedziela) g. 21.00 W KRAINIE UŚMIECHU:
• REJS (1970, reż. Marek Piwowski. 1 godz. 5 min.)
• KOCHA, LUBI, SZANUJE (2011, reż. Glenn Ficarra, John Requa, 1 godz. 58 min.)

Zapraszamy!
---
Park Wodny MOSiR w Puławach

Park Wodny MOSiR w Puławach

2013-06-12
W sobotę 15.06.2013 r.  otwarty zostanie  park wodny MOSiR przy ul. Hauke-Bossaka w Puławach. Park Wodny MOSiR to obiekt o ciekawych rozwiązaniach projektowych, usytuowany w otoczeniu lasu,  z dala od śródmiejskiego zgiełku , a jednocześnie w odległości kilku minut pieszo od centrum miasta.

Do dyspozycji pływających jest 50-metrowa odkryta pływalnia z podgrzewaną wodą  oraz 8 torami o głębokości 150-200 cm. Obok jest pływalnia rekreacyjna o głębokości 110-135 cm i 30-centymetrowy brodzik dla dzieci. Są też zjeżdżalnie: anaconda o długości 65 metrów oraz dwie 13-metrowe zjeżdżalnie  rynnowe. Jest też tzw. grzybek wodny, gejzer powietrzny, dwa masaże karku i dwie ławeczki napowietrzające.
Obiekt MOSiR to nie tylko atrakcje dla pływających. Na miejscu jest plac zabaw dla dzieci z urządzeniami zabawowymi oraz piaskownicą, boisko do gry w siatkówkę plażową, kawiarnia i trawnik do opalania.

Park wodny jest czynny w godzinach 10-19.
Pierwszego dnia wstęp do aquaparku dla młodzieży szkolnej i studentów jest bezpłatny.
 Bilet normalny całodzienny kosztuje 12 zł. Bilety ulgowe są po 6 zł. Jednorazowy bilet ulgowy na pobyt do 2 godz. dla grup zorganizowanych (kolonie, grupy sportowe) - od osoby 4 PL

Więcej informacji na stronie  http://www.mosir.pulawy.pl/

---
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na pełną wrażeń Noc Muzeów!

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na pełną wrażeń Noc Muzeów!

2013-05-16
Muzem Nadwislańskie  zaprasza już w najbliższą sobotę, 18 maja, w godz. od 19:00 do 24:00 na coroczną Noc Muzealną -  wszystkie ekspozycje muzealne będą udostępniane zwiedzającym bezpłatnie. Dodatkowo każdy z siedmiu oddziałów Muzeum przygotował specjalne atrakcje:

Kazimierz Dolny:

· Oddział Dom Kuncewiczów: Pieśń dziadowska
Pomiędzy godz. 20:30 a 21:30 na tarasie Willi pod Wiewiórką odśpiewana zostanie pieśń dziadowska pt.: „Pieśń nowa o gwałtownym deszczu, nigdy niesłychanym w Koronie Polskiej. W Kazimierzu Dolnym w roku 1644".
• Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej: Tajemnice warsztatu złotnika
O godz. 19:00 rozpocznie się program zatytułowany „Tajemnice warsztatu złotnika". Uczestnicy warsztatów mogli będą wykonać drobne przedmioty biżuteryjne ze srebra pod okiem prawdziwych fachowców.
· Oddział Muzeum Przyrodnicze: Ćma ćmę ćmi
Tegoroczna Noc Muzeów poświęcona będzie motylom nocnym i ich zwyczajom. O godz. 20:00 zapraszamy na prezentację entomologa Wojciecha Sekuły. Na ekspozycji czekać będą na zwiedzających dodatkowe atrakcje: odgłosy przyrody i specjalne efekty świetlne.
· Oddział Kamienica Celejowska: Muzeum utracone
Projekcja filmu pt. „Muzeum utracone" na patio Kamienicy.

Puławy:

• Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach: Noc z Czartoryskimi
Na stałej wystawie zaprezentowane zostaną nowe depozyty, m.in. trójnóg, który pierwotnie ustawiony był w pierwszym polskim muzeum - Świątyni Sybilli w Puławach. Dodatkowym punktem programu będzie wystawa rzeźb wykonanych przez osoby niewidome i niedowidzące pt. „Dotknięcie sztuki".

Janowiec:

· Oddział Muzeum Zamek w Janowcu: Zamek jak malowany
Do zamkowych ruin zapraszamy przede wszystkim najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowane zostaną gry, zabawy, quizy i kalambury związane z historią zabytku. Jedną z atrakcji wieczoru będzie wspólne namalowanie olbrzymiego „portretu" zamku.

Żmijowiska:

• Oddział Grodzisko Żmijowiska: Archeologia w trzecim wymiarze
O godz. 19:00 rozpocznie się multimedialna prezentacja wyników badań teledetekcyjnych (nieinwazyjnych metod badawczych) oraz wstępnych rekonstrukcji grodziska w 3D.


 Więcej informacji na stronie  Muzeum Nadwiślańskiego:  www.muzeumnadwislanskie.pl

Zapraszamy odwiedzających nasze Schronisko do skorzystania z atrakcyjnej oferty Muzeum. Przypominamy przy okazji, że w naszym Schronisku Młodzieżowym  obowiązuje nowa promocja weekendowa dla zorganizowanych grup  młodzieżowych !

---
Zapraszamy na majówkę do Puław

Zapraszamy na majówkę do Puław

2013-04-25
Szybko zbliża się długi weekend... W związku z tym zapraszamy do odwiedzenia w tych dniach naszego słynnego trójkąta turystycznego:  Kazimierz-Puławy - Nałęczów, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Oczywiście zachęcamy do skorzystania z naszej oferty noclegowej - zostało jeszcze parę miejsc, a położenie naszej placówki umożliwia szybkie i bezproblemowe odwiedzenie wszystkich atrakcji w naszej okolicy!
W celu otrzymania blizszych informacji o naszej ofercie,  prosimy o skorzystanie z  zakładki formularza kontaktowego.
Serdecznie zapraszamy !
---
Uwaga -zapraszamy na ferie zimowe 2013 !

Uwaga -zapraszamy na ferie zimowe 2013 !

2013-01-09
Nadchodzi czas ferii zimowych - będa trwaly od 14 stycznia do 24 lutego - oczywiście  po kolei  wszystkie  województwa rozpoczynają ferie zimowe w róznych terminach. Prognozy pogody przewiduja ochłodzenie, co jest  ważne  z uwagi na znajdujące się w okolicach  naszego Schroniska  cztery wyciągi narciarskie: najbliższy w Parchatce i dalsze:  w Kazimierzu , Celejowie i Rąblowie.
Ale nie tylko na narty  zapraszamy do odwiedzenia zimową  porą naszych przepięknych turystycznych okolic !
Przypominamy że: w tym szczególnym okresie zimowych ferii,  specjalnie dla zorganizowanych  grup  szkolnych,  nasze Schronisko Mlodzieżowe  oferuje  aż  20%   zniżkę  od ceny noclegu  !!  
Promocja będzie trwała do 31.03.2013r. !!
Jak zawsze oferujemy również wszechstonną  pomoc w zaplanowaniu i realizacji  programu turystycznego.
         ZAPRASZAMY  DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY !!!---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach