Strona główna » Aktualności » strona: 11

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata 2012

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata 2012

2012-10-26
III edycja Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata przyniesie moc wrażeń tak miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom sceny awangardowej i offowej. Zgodnie z ideą festiwalu wznosi on  muzyczne mosty ponad gatunkami, przekraczając geograficzne granice, zestawiając wybitne dzieła przeszłości z aktualnymi trendami.
W koncertach symfonicznych i kameralnych usłyszymy kompozycje Mozarta, Beethovena, Brahmsa, Mendelssohna, Mercadantego, Grażyny Bacewicz – w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika wystąpią Kameraliści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w muzycznym święcie Puław. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-11 listopada w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika" oraz w  Klubie muzycznym „Smok” i w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich.

 Skrócony program Festiwalu:

03.11.2012 | sobota 19:00

KONCERT INAUGURACYJNY – Natu: KOZMIC BLUES (J. Joplin)
Koncert z piosenkami Janis Joplin z okazji 50-lecia debiutu artystycznego
04.11.2012 | niedziela 19:00

Kameraliści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach:
05.11.2012 | poniedziałek 20:00

ALTE ZACHEN – Rogiński, Tyciński, Moretti, Rzepka
Klub muzyczny „Smok", ul. Wojska Polskiego 4  (wstęp wolny)
06.11.2012 | wtorek 19:00

Marcin Masecki – DIE KUNST DER FUGE (J.S. Bach)
07.11.2012 | środa 19:00

Adam Strug – ADIEU! Utwory z autorskiej płyty Adama Struga Adieu!
08.11.2012 | czwartek 19:00

LABORATORIUM MUZYKI – koncert WE ARE FROM HERE
09.11.2012 | piątek 20:00

Karol Kozłowski, Jolanta Pawlik – PIĘKNA MŁYNARKA (F. Schubert)
Sala Kongresowa Pałacu Czartoryskich (IUNG-PIB), ul. Czartoryskich 8
10.11.2012 | sobota 20:00

SCENA OFF Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą (Kraków)
Latające Pięści (Warszawa)
Klub muzyczny „Smok", ul. Wojska Polskiego 4 (wstęp wolny)
11.11.2012 | niedziela 20:00

KONCERT FINAŁOWY – Młoda Polska Filharmonia


---
Festiwal Orkiestr Dętych po raz drugi!

Festiwal Orkiestr Dętych po raz drugi!

2012-09-05
Serdecznie zapraszamy na II Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach w weekend 14-16 września 2012 r. Festiwal ma formę trzydniowej imprezy plenerowej, odbywa się w Puławach i w Nałęczowie.
 W sobotę 15 września odbędą się koncerty plenerowe w Puławach na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, na placu miejskim przy Urzędzie Miasta oraz w Galerii Zielonej. Finał sobotnich występów odbędzie się wieczorem na Bulwarze Nadwiślańskim w Porcie "Marina". Orkiestry będą gościć również w pobliskim Nałęczowie.
W niedzielę 16 września orkiestry uświetnią swoimi występami niedzielne nabożeństwa w czterech puławskich kościołach. Kulminacja Festiwalu będzie miała miejsce w niedzielę od godz. 14 na puławskim stadionie MOSiR, gdzie orkiestry zaprezentują wspólny przemarsz, pokazy musztry paradnej oraz wykonają utwór Happy Marching. Dodatkowo każdy z zespołów wykona ok. 20-30 minutowy koncert, zawierający elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej.

Szczegółowy program godzinowy Festiwalu na stronie www.domchemika.pl.

Zapraszamy !!!

---
Tango w Pałacu Czartoryskich

Tango w Pałacu Czartoryskich

2012-09-03
Puławskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert pt. "Cztery pory roku w Buenos Aires", który odbędzie się w  piątek, 7 września o godz. 17.00 w Pałacu Czartoryskich.
W programie zabrzmią porywające tanga argentyńskiego kompozytora Astora Piazzoli  łączącego w swych utworach elementy muzyki klasycznej z nurtem rozrywkowym,  jazzem i muzyką filmową. Usłyszymy także miniatury utrzymane w klimacie muzyki hiszpańskiej.
W pięknej pałacowej scenerii zaprezentują się skrzypaczka Anna Kaczmarek oraz pianiści Agata i Tomasz Gumiela.
Wstęp wolny.
---
Dożynki Powiatowe 2012

Dożynki Powiatowe 2012

2012-08-20
Zapraszamy wszystkich odwiedzających nasze miasto na doroczne Dożynki Powiatowe, które odbędą się  w najbliższą sobotę i niedzielę tj. w dniach 25-26 sierpnia.
W sobotę 25 sierpnia na puławskich błoniach ( ul. Słowackiego) odbędą się zawody Sportowo-Pożarnicze OSP.
Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę  26 sierpnia o godz 12.00 na dziedzincu pałacu Czartoryskich w Puławach. W programie między innymi występy i koncerty miejscowych zespołów ludowych, orkiestr i kabaretów. Dożynki zakończy koncert zespołu Alergen.
Szczegółowy program na stronie Starostwa Powiatowego  www.pulawy.powiat.pl  (w zakładce DOŻYNKI POWIATOWE w prawym menu strony).
Zapraszamy!
---
6. Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

6. Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

2012-07-22
Przypominamy fanom kina- i nie tylko , że w dniach 28 lipca - 5 sierpnia w Kazimierzu  Dolnym oraz w Janowcu  i Puławach  odbędzie sie kolejna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki  DWA BRZEGI.
 Festiwal ten, to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu zawsze spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i mediów.
Tym, co wyróżnia festiwal na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców oraz artystów: czerwony dywan zastąpiony jest kawiarnią festiwalową, w której każdy może spotkać swojego mistrza. Adresatami festiwalu są ci, dla których bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z kinem – spotkanie z reżyserem, aktorem, niespieszna rozmowa, refleksja wywołana projekcją.
Gwiazdą koncertu otwarcia (28.07.2012 Duży Rynek godz 21.00) będzie światowej sławy śpiewak – Diego El Cigala. Mówi się, że flamenco to muzyka buntowników, wędrowców, którzy cenią sobie wolność i nie idą na kompromis ze światem. Czy to prawda? Przekonamy się już 28 lipca w Kazimierzu Dolnym.

W czasie trwania Festiwalu dostępne są  kasy w  miasteczku festiwalowym : ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz Dolny (na projekcje do kina PGE, Duży Namiot i Kina Allianz, Mały Namiot).
*Kino pod Srebrną Gwiazdą- Mały Rynek w Kazimierzu Dolnym, cykl Kocham Kino w Janowcu nad Wisłą, koncerty plenerowe na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym, wydarzenia w Mięćmierzu, wszystkie wystawy festiwalu - wstęp wolny !!

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl
---
Warsztaty Jazzowe

Warsztaty Jazzowe

2012-06-24

W dniach 5-15 lipca w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe "Puławy 2012". Będzie to już 42 edycja Warsztatów. Impreza ta na trwałe wpisała się w harmonogram wydarzeń kulturalnych naszego miasta i ma obecnie rangę jednego z najważniejszych wydarzeń jazzowych w Polsce.

Organizatorami Warsztatów są: Fundacja Jazz Jambore, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". Kadrę Warsztatów tworzą wybitni artyści jazzowi z Polski i zagranicy o uznanej renomie, wśród których są profesjonalni pedagodzy wykładającyna znanych uczelniach muzycznych, liderzy zespołów, kompozytorzy isoliści nagrywający płyty i występujący na koncertach.

Program dydaktyczny uwzględnia standardy przyjęte w International Association for Jazz Education. Zajęcia praktyczne dla uczestników Warsztatów odbywają się w formie grupowej i indywidualnej, prowadzone są zespoły – big band i combo, wykłady na temat teorii i historii stylów jazzowych. Wieczorami odbywają się koncerty profesjonalnych zespołów o różnorodnym stylistycznie repertuarze.  Po występach do późnej nocy są jam sessions, w których udział bierze kadra oraz sami uczestnicy.

Uroczyste otwarcie tegorocznych Warsztatów nastąpi w czwartek 5 lipca o godz. 17. Odbędzie się wówczas wernisaż wystawy pt.: "Krzysztof Komeda w fotografii Marka A. Karewicza i jazzowe okładki płytowe". Tego samego dnia o godz. 21 na sali widowiskowej zagra "Mariusz Bogdanowicz Quartet". Zaplanowane są też inne koncerty:

• 8 lipca godz. 21.30 - koncert zespołu Janusza Szroma
• 11 lipca godz. 21.30 - koncert zespołu Sebastiana Frankiewicza
• 13 lipca godz. 19.00 - koncert wokalistów
• 14 lipca godz. 19.00 - koncert finałowy

(Wejściówki w cenie 6 zł, w dniach koncertów 10 zł, karnet na wszystkie imprezy 50 zł.)

Pełen program dydaktyczny oraz informacje szczegółowe na temat Warsztatów są dostępne na  stronie internetowej http://pok.cad.pl/2012/mwj.html


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Puław i do skorzystania z naszej oferty noclegowej!

 
---
III Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego

III Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego

2012-06-15
W sobotę 16 czerwca na boisku Orlik I Liceum Ogólnokształcącego im  A. Czartoryskiego w Puławach przeprowadzony zostanie już po raz trzeci Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego.  Początek  spotkań od godz. 9.00.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozgrywkami do kibicowania swoim drużynom,  a naszych gości do „rozgrzewki”  przed meczem Polska – Czechy !
II Tuniej Piłki Nożnej Puławy
---
Wystawa w Muzeum Czartoryskich

Wystawa w Muzeum Czartoryskich

2012-05-29
Od 1 czerwca br. Muzem Czartorysklich w Puławach zaprasza wszystkich chętnych do ponownego zwiedzania wystawy "Czartoryscy. Powrót do Puław". Muzem  było zamknięte  dla zwiedzających od 13 lutego  2012 r. z powodu prac konserwatorsko-remontowych prowadzonych w głównym korpusie puławskiego pałacu Czartoryskich. Odświeżona  oraz wzbogacona o nowe eksponaty wystawa, czynna będzie codziennie od 1 czerwca  od godz. 9 do 17. Ekspozycja wzbogaciła się o dwa cenne obiekty pochodzące z pierwszego polskiego muzeum w Świątyni Sybilli  w Puławach. Pierwszy to antyczny trójnóg  z brązu, zakupiony przez podróżującego po Italii ks. Adama Jerzego Czartoryskiego, a ustawiony ok. 1800 r. w dolnej kondygnacji Świątyni przed obeliskiem poświęconym pamięci ks. Józefa Poniatowskiego. Drugi obiekt to mahoniowa szkatułka ozdobiona przez Zofię z Matuszewiczów Kicką rysunkiem przedstawiającym grupę ubogich i napisem inkrustowanym kością słoniową- goście kończący zwiedzanie Świątyni Sybilli wrzucali do niej datki pieniężne.
W związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka w piątek 1 czerwca  wszystkie osoby do 18 roku życia będą mogły zwiedzać  Muzeum nieodpłatnie ( pracownicy Muzem przygotowali dla nich różne dodatkowe atrakcje ...)
Zapraszamy wszystkich naszych gości do zwiedzenia wystawy!
---
Inauguracja obchodów 25-lecia Muzeum Oświatowego

Inauguracja obchodów 25-lecia Muzeum Oświatowego

2012-05-16
W dniu dzisiejszym odsłonięciem tablicy poświęconej Stanisławowi Jednaczowi rozpoczęły się obchody 25- lecia Muzeum Oświatowego w Puławach. Stanisław Jednacz był  pierwszym kierownikem tej unikalnej w naszym regionie placówki powołanej w lutym 1987 roku. W uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej wzięli udział przedstawiciele władz Miasta Puławy z Prezydentem i Przewodniczącym Rady Miasta, przedstawiciele Powiatu Puławskiego ze Starostą Powiatu, przedstawiciele Kuratorium oraz licznie zgromadzeni członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oświatowego i nauczyciele z naszego regionu. Uroczystośc poprowadził Prezes Towarzystwa Stanisław Jędrych. Dokonano również otwarcia nowej wystawy oświatowej w Muzeum. Nagrodę Starosty Powiatu Puławskiego otrzymała pracująca od początku w Muzeum Pani Danuta Kaliszczuk. Uchwałą Rady Miasta imieniem St.Jednacza nazwana została jedna z ulic Osiedla Górna Kolejowa w Puławach.
Obchody 25-lecia naszego Muzeum Oświatowego będą trwały do listopada bieżącego roku.
Obszerny opis dzisiejszej uroczystości zamieścimy w zakładce Muzeum na naszej stronie internetowej. 
Odsłonięcie tablicy St.Jednacza- odsłania żona Uroczystości 25_lecia Nagroda Starosty  dla p.Kaliszczuk
---
Uwaga, okazja jeszcze przez miesiąc..

Uwaga, okazja jeszcze przez miesiąc..

2012-02-27
Ferie zimowe się zakończyły - zimowa pogoda dopisała. U nas również panowały znakomite warunki do szusowania na  czterech wyciągach narciarskich, znajdujących się w okolicach  naszego Schroniska : najbliższy w Parchatce i dalsze:  w Kazimierzu , Celejowie i Rąblowie.
Ale nie tylko na narty  zapraszamy do odwiedzenia zimową  porą naszych przepięknych turystycznych okolic !
Przypominamy że:
jeszcze do 31 marca br,  specjalnie dla zorganizowanych  grup  szkolnych,  nasze Schronisko Młodzieżowe  oferuje  aż  20%   zniżkę  od ceny noclegu  !!  


Jak zawsze oferujemy również wszechstonną  pomoc w zaplanowaniu i realizacji  programu turystycznego.

 ZAPRASZAMY  DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY !!!

---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach