Strona główna » Aktualności » strona: 12

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Nasze Schronisko w programach TVK

Nasze Schronisko w programach TVK

2011-12-14
Z okazji zakończenia prac termoizolacyjnych oraz obchodów 30- lecia naszej placówki, dwukrotnie w naszym Schronisku gościła ekipa Puławskiej  Telewizji Kablowej (TVK). Efektem wizyt są dwa reportaże wyemitowane w naszej lokalnej telewizji.
Kopie programów umieszczone zostały w serwisie YouTube. Poniżej zamieszczamy dwa linki do tych programów:

Program o termoizolacji:
http://www.youtube.com/watch?v=L1gljSQ21DY;


Relacja  z obchodów 30-lecia SSM:
http://www.youtube.com/watch?v=q18ebaJ_kN0&list=PL725114114E2CD4C6&context=C353f636ADOEgsToPDskKYG1AEiOLhL84XVboecNVG

Program TVK o budkach lęgowych Program TVK - 30 Lecie placówki SSM
---
Obchody 30-lecia SSM ...

Obchody 30-lecia SSM ...

2011-11-27
W dniu dzisiejszym  zakończyły się uroczyste obchody 30 lecia Szkolnego Schroniska w Puławach połączone z podsumowaniem 51 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych PTSM. Z tej okazji do Puław przybyło ponad 60 przedstawicieli Schronisk Młodzieżowych z całej Polski - od Świnoujścia, Szczecina i Olsztyna na północy, do Przemyśla, Zakopanego i Nysę na południu.
W pierwszym dniu ogromne wrażenie na gościach wywarły wykłady i prezentacje ekologiczne na temat zieleni i ptaków w naszym mieście, przeprowadzone przez Izabelę Giedrojć oraz Jerzego Pawlasa z Biura Zieleni Urzędu Miasta Puławy.
W sobotę, po prelekcjach na temat aspektów prawnych funkcjonowania Schronisk Młodzieżowych w Polsce, goście zapoznali się z okolicznościową wystawą dot. 30 lecia naszej placówki i PTSM, specjalnie na tę okoliczność zorganizowaną w naszym Muzeum Oświatowym. Następnie goście udali się na wycieczkę przez Puławy do Kazimierza pod opieką naszej głównej księgowej, a zarazem przewodniczki Urszuli Łucjanek. Odwiedzili również Schronisko Młodzieżowe Pod Wianuszkiem w Kazimierzu.
Po południu w pięknej Sali Pompejańskiej w budynku Starostwa Powiatowego odbyły się główne uroczystości, które zaszczycili swoją obecnością miedzy innymi: Przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego Wojciech Kuba, Członek Zarządu Powiatu Leszek Gorgol, Prezydent Miasta Puław Janusz Grobel,  Kierownik Wydziału Kultury UM Jolanta Wróbel, przedstawiciel Kuratora Lubelskiego dyrektor Jan Kozioł, Prezes Zarządu Głównego PTSM Henryk Gołębiewski ( senator i poseł minionych kadencji ), Wiceprezes ZG PTSM Jan Barut, Prezes ZNP oraz członek Rady Powiatu Lucjan Tomaszewski oraz Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych miejskich i powiatowych. Uroczystości rozpoczął  koncert w wykonaniu młodzieży i dzieci -wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach prowadzonego przez Aleksandrę Kozak-Kotowską. Następnie  Dyrektor SSM w Puławach Ewa Szpakowska  w krótkiej prezentacji przedstawiła realizację zadań i główne osiągnięcia naszej placówki w minionym 30 leciu, dziękując również pracownikom placówki za duże zaangażowanie. Następnie przyjęła  składane na jej ręce podziękowania i listy gratulacyjne od władz powiatowych, miejskich, samorządowych oraz oświatowych, od władz i członków PTSMu, od dyrektorów schronisk oraz od dyrektorów szkół i placówek oświatowych w naszym mieście. Z dalekiego Poznania otrzymaliśmy specjalny list gratulacyjny od Akademickiego Klubu Seniora- stałych przyjaciół naszej placówki, którzy przekazali również stworzone  na jubileusz 30 lecia  okolicznościowe znaczki-plakietki..
Drugą część uroczystości poprowadziła Maria Łazarz, członek Prezydium ZG PTSM. Ogłosiła wyniki konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Wręczone zostały puchary i specjalne  listy gratulacyjne podpisane przez Minister Edukacji Narodowej p.Krystynę Szumilas.
Po głównych uroczystościach  goście spotkali się na uroczystej kolacji w gościnnych progach SSM...Spotkanie, przy domowych smakołykach wytworzonych pod kierownictwem szefowej naszej kuchni Marzanny Leśniak, było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń na temat funkcjonowania Schronisk Młodzieżowych, zacieśniania współpracy oraz pogłębiania i tak wspaniałych kontaktów przyjacielskich...
Wszystkim uczestnikom spotkania w Puławach bardzo serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością  naszego 30 lecia !!
Podziękowania kierujemy również do Pracowników Starostwa Powiatowego za pomoc w realizacji spotkania w Sali Pompejańskiej.
---
30-lecie Schroniska i Konferencja PTSM

30-lecie Schroniska i Konferencja PTSM

2011-11-22
W dniach 25-27 listopada br. w naszej placówce odbędzie się Konferencja PTSM podsumowująca 51 Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych połączona z obchodami 30-lecia naszego Schroniska. Uczestnikami będą, oprócz Dyrektorów 58-miu wyróżnionych Schronisk (całorocznych i sezonowych), również członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, przedstawiciele władz Powiatu Puławskiego i Miasta Puławy, Kuratorium w Lublinie oraz zaproszeni goście wspierający działalnośc SM.
W progamie imprezy przewidziana jest  m innymi konferencja merytoryczna dla dyrektorów Schronisk Młodzieżowych, dotycząca zmieniających się przepisów oraz wybranych zagadnień prawnych. W sobotę, w czasie  uroczystego  spotkania w pięknej Sali Pompejańskiej w budynku  Starostwa Powiatowego w Puławach, przewidziany jest specjalny koncert okolicznościowy, krótka prezentacja multimedialna dotycząca  30 letniej historii  Schroniska Młodzieżowego w Puławach,  oraz ogłoszenie wyników 51 Konkursu Współzawodnictwa SM.
Dla przyjeżdżających z terenu całej Polski uczestników konferencji( od Szczecina poprzez Olsztyn do Zakopanego...) zaplanowany jest również krótki  program turystyczny, zwiedzanie Muzeum Oświatowego oraz spotkanie w Schronisku  w Kazimierzu.

Wszystkim uczestnikom uroczystości życzymy udanego i przyjemnego pobytu w Puławach!!
---
Zakończenie termoizolacji budynku SSM

Zakończenie termoizolacji budynku SSM

2011-10-31
Z przyjemnością informujemy o zakończeniu prac związanych z wykonywaniem termoizolacji budynku naszej placówki. Prace zostały wykonane w przewidywanym terminie i to jest zasługa nie tylko sprzyjającej  pogody (zamówionej przez Dyrekcję,,), ale przede wszystkimi sprawnej ekipie firmy p. Grzegorza Cieszko z Lublina .
Ciekawostką są zamontowane na elewacji specjalne gniazda lęgowe dla jeżyków, wróbli i nietoperzy..(załączone poniżej zdjęcia)
Jeszcze raz przepraszamy wszystkich gości i turystów za utrudnienia spowodowane przeprowadzonym remontem - ale warto było: efekt można obejrzeć osobiście lub  na zamieszczonych zdjęciach w zakładce "galeria".
Gniazda dla ptaków.. Gniazda dla nietoperzy Budynek po remoncie
---
XI Powiatowy Dzień Kultury

XI Powiatowy Dzień Kultury

2011-10-22
W dniu  6 listopada 2011 w POK „Dom Chemika" ul Wojska Polskiego 4 o godz 14.00 nastąpi otwarcie obchodów XI Powiatowego Dnia Kultury. W bogatym programie zapowiadane są m.innymi występy: zespołów tanecznych , wokalistów i grupy gitarowej z MDK Puławy, Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle" z POK „Dom Chemika", występ Kabaretu „Onufry" z Końskowoli oraz  chóru „Zorza" z Gminnego Ośrodka Kultury w Markuszowie. Szczegóły na stronie www.pulawy.powiat.pl
Zapraszamy!!

---
Termoizolacja budynku Schroniska

Termoizolacja budynku Schroniska

2011-10-07
Informujemy, że na początku wrzesnia rozpoczęły się prace nad wykonaniem nowej elewacji naszej placówki. Wykonanie termoizolacji na pewno poprawi komfort pobytu- szczególnie w zimie.Ważne jest również podniesienie estetyki wyglądu naszego Schroniska.
Wszystkie roboty powinny zakonczyć się jeszcze w pażdzierniku.
Placówka pracuje normalnie, a za jakiekolwiek utrudnienia z góry przepraszamy.
28.09.2011
pogoda sprzyja i prace posuwają sie bardzo szybko do przodu...
07.10.2011
widać już nowe kolorowe ściany  oraz specjalne, unikalne budki lęgowe dla ptaków.. Coraz bliżej końca ...


remont_2 remont_3 wyłaniają się kolorowe ściany_1 wyłaniają się kolorowe ściany_2
---
I Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2011

I Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2011

2011-09-12
W dniach 16-18 września  odbędzie się w Puławach  I Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2011. Festiwal rozpocznie się w sobotę paradą orkiestr na Placu im F.Chopina  przed Urzędem Miasta. W programie pokazy musztry paradnej oraz koncerty orkiestr z Przysuchy, z Bojarki (Ukraina) , Lwowa ( Ukraina), Krakowa, Bydgoszczy, Parczewa, Końskowoli,Zwolenia i Strzyzowic.
 W niedzielę odbędą się koncerty orkiestr dętych podczas mszy w Puławskich kościołach  oraz w godzinach 11.30 – 16 .00 na placu przed urzędem Miasta.
Szczególowy program na plakacie poniżej.
Zapraszamy!!
Program
---
Koncert w

Koncert w "Samotni"

2011-08-31
W niedzielę 4 września  o godz. 18.00 w Samotni wystąpi kwartet dęty Filharmonii Poznańskiej "Gallery Quartet". W koncercie zatytułowanym "Na poważnie i nie tylko" usłyszymy szereg ciekawych aranżacji utworów od renesansu do XX wieku, a spotkanie poprowadzi Ewa Rauner-Bułczyńska. Podczas imprezy posiadacze biletów wezmą udział w losowaniu dwóch płyt CD. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą przed koncertem.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! ( to tylko 10 min drogi od naszego Schroniska!)
---
Informacje o Festiwalu DWA BRZEGI:  30 lipca – 7 sierpnia 2011

Informacje o Festiwalu DWA BRZEGI: 30 lipca – 7 sierpnia 2011

2011-07-20
Przypominamy fanom kina- i nie tylko , że w dniach 30 lipca - 7 sierpnia w Kazimierzu  Dolnym oraz w Janowcu  i Puławach  odbędzie sie piąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki  DWA BRZEGI.
 Festiwal ten, to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu zawsze spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i mediów.
Tegoroczny, 5 Festiwal  DWA BRZEGI odbędzie się pod znakiem twórców z Włoch, stąd  hasłem 5 Festiwalu jest:  Viaggio In Italia - tytuł filmu jednego z najwybitniejszych twórców włoskich  Roberto Rosselliniego.

Tegoroczną edycję Festiwalu – 30 lipca – zainauguruje premierowy pokaz „Chłopca na rowerze” – najnowszego filmu braci Dardenne. Jury z Cannes po raz kolejny doceniło filmowy duet, przyznając obrazowi Grand Prix na tegorocznym festiwalu.

Oprócz Kazimierza Dolnego, wydarzenia Festiwalowe odbędą się również w Puławach i Janowcu nad Wisłą
 

Bilety  możliwe są do kupienia w sklepie internetowym : www.sklep.icomarch24.pl/dwa_brzegi/
Tylko w tym sklepie mozna zakupić dwa rodzaje karnetów obejmujących wejściówki do Dużego Namiotu (pakiet 10 i 15 wejść) i Małego Namiotu -Kina pod Srebrną Gwiazdą (5 i 10 wejść). Drogą internetową można również kupić bilety na filmy otwarcia i zamknięcia oraz na moc argentyńskiego tanga DANIELA MELINGO, rock noir RYKARDY PARASOL, spektakl ZAMACH NA MoCARTA ze Zbigniewem Zamachowskim, zespoły HEMAIL, LUDOJAD i MIĄŻSZ oraz ANDRZEJ BIENIAS ze Stowarzyszeniem Konstruktorów Słów i Dźwięków – tych koncertów nie można przegapić !

W czasie trwania Festiwalu dostępne są również kasy:
- w  miasteczku festiwalowym : ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz Dolny (na projekcje do Dużego Namiotu i Kina pod Srebrną Gwiazdą)
- w Puławach w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika,  ul. Wojska Polskiego 4, na cykl Kocham Kino
- w Janowcu w Ośrodek Kultury, pl. Wolności 1, na cykl Kocham Kino
 
* Mały Rynek w Kazimierzu Dolnym - projekcje plenerowe – wstęp wolny !!

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Festiwalu do skorzystania z naszej oferty noclegowej.

---
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2011-06-21
W dniach 26-28 czerwca 2011 roku  w Kazimierzu Dolnym odbędzie się już 45 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Festiwal sku­pia co roku około 1000 ar­tystów z całej Pol­ski: ka­pe­le, ze­spo­ły śpie­wa­cze, so­li­stów in­stru­men­ta­li­stów i śpie­wa­ków lu­do­wych.
Im­pr­eza ma na celu pre­zen­ta­cję, po­pu­la­ry­za­cję i pro­mo­cję au­ten­tycz­nej kul­tu­ry lu­do­wej. Podczas Festiwalu odbywa się konkurs "Duży - Mały", w którym mistrzowie instrumentaliści i śpiewacy ludowi prezentują swoich mlodych uczniów kontynuujących tradycje ludowe.
Na Dużym Rynku mają miejsce w tym czasie Targi Sztu­ki Lu­do­wej . Twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych prezentują i sprzedają swoje wyroby. Demonstrują też sposoby ich wykonywania.
Fe­sti­wa­lo­wi to­wa­rzy­szą  kon­cer­ty ze­spo­łów folk­lo­ry­stycz­nych z za­gra­ni­cy, wi­do­wi­ska ob­rzę­do­we, za­ba­wa lu­do­wa, se­mi­na­rium folk­lo­ry­stycz­ne i warsz­ta­ty.

Ramowy Program Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
Koncerty i targi - Duży Rynek,    warsztaty, zabawa ludowa - Mały Rynek

26 czerwca, piątek
11.30 -  Uroczyste Otwarcie Festiwalu - koncert konkursowy
12.00 -  Warsztaty śpiewacze „Wniebogłosy"
14.00 -  Koncert towarzyszący
15.00 -  Konkurs Duzy-Mały
17.00 -  Koncert towarzyszący
18.00 -  Koncert konkursowy
19.00 - „Dom tańca" - warsztaty taneczne
21.00 -  Ognisko z potańcówką w ruinach Zamku dla uczestników Festiwalu

27 czerwca, sobota
09.00 -  Otwarcie 42 Targów Sztuki Ludowej
10.00 -  Koncert konkursowy
11.00 -  Warsztaty śpiewacze „Wniebogłosy"
13.30 -  Koncert towarzyszący
15.00 -  Konkurs Duży - Mały
15.00 - „Muzykanty" - kameralne spotkania z muzykantami i śpiewaczkami - warsztaty
16.00 -  Koncert konkursowy
20.00 -   Zabawa ludowa - z udziałem kapel festiwalowych i zagranicznych

28 czerwca, niedziela
09.00 - Targi Sztuki Ludowej i Koncert kapel
10.00 - Korowód zespołów - KONCERT LAUREATÓW FESTIWALU
13.00 - Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu transmitowana przez TV Polonia
14.30 - Koncert „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych"

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego regionu w tych dniach i pozdrawiamy uczestników Festiwalu korzystajacych jak co roku z naszej oferty noclegowej!
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach