Strona główna » Aktualności » strona: 13

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Znany już termin tegorocznego Festiwalu Filmowego

Znany już termin tegorocznego Festiwalu Filmowego

2011-06-14
Każdy miłośnik kina powinien zarezerwować ten termin w swoim kalendarzu.

Organizatorzy pod kierownictwem Grażyny Torbickiej jeszcze dopracowują program tegorocznego Festiwalu. Pełna lista tytułów zostanie zamknięta i podana do wiadomości do konca czerwca.
W programie ja zwykle przewidziane są projekcje najnowszych filmów,wyselektowanych na polskich i zagranicznych festifalach, koncerty, spotkania z zaproszonymi artystami, wystawy, spektakle teatralne.

Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, oraz odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami. Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Dwa klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami. Zapewne jak w porzednim roku, projekcje festiwalowe odbędą się również w Puławach w „Domu Chemika".

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Festiwalu do skorzystania z naszej oferty noclegowej.
---
III Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Green Horn

III Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Green Horn

2011-05-31
W dniach 4.06.- 05.06.2011 w Puławach  odbędzie się  III Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Green Horn".
Festiwal ściągnie wielu znanych i cenionych wykonawców muzyki żeglarskiej z całej Polski.
W programie  festiwalu między innymi występy: laureata konkursu młodych talentów Shantymen z Lublina, Hambawenah, Drake, Mechanicy Shanty.

W ramach Festiwalu w niedzielę 5 czerwca od godz.16.00  na terenie  Bulwaru Nadwiślańskiego zorganizowany zostanie Festyn: koncert zespołu Yazzoo z Holandii, zabawy dla dzieci z udziałem grupy KLANZA, pokazy wodne, pokazy fireshow oraz  koncert "Puławy Miasto Rzece Wiśle" z udziałem Flash Creep, Mechanicy Shanty oraz EKT Gdynia. Przewidzianych jest wiele konkursów i niespodzianek...

Serdecznie zapraszamy na te dni  do Puław,  przede wszystkim wszystkich fanów piosenki szantowej!!
---
Remont w Muzeum Oświatowym

Remont w Muzeum Oświatowym

2011-05-08
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że czasowo Muzeum Oświatowe zostało zamknięte dla zwiedzających z uwagi na trwający w nim remont instalacji CO.
Dzięki pozyskanym funduszom ze Starostwa, realizowane jest obecnie nowe dołączenie  budynku Muzeum do kotłowni Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, oraz następuje wymiana i modernizacja instalacji CO wewnątrz Muzeum. Po zakończeniu prac Muzeum Oświatowe zostanie otwarte ponownie, o czym poinformujemy  na naszej stronie.
---
Nowy folder o Ziemi Puławskiej

Nowy folder o Ziemi Puławskiej

2011-01-04
Z przyjemnością informujemy, że dostepny jest nowo wydany folder ekologiczny pt. "4 pory roku", w którym prezentowane jest w znakomity sposób bogactwo przyrodnicze i turystyczne Ziemi Puławskiej.
Folder  zawiera  też  informacje o  zabytkach oraz najważniejszych faktach historycznych związanych z Powiatem Puławskim. Wydanie jest dwujęzyczne: polsko - angielskie.

Bogato ilustrowany  folder mozna sciągnąć jako plik pdf ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach. 
Zapraszamy do pobierania
 tutaj  (ostatnia pozycja).
---
Na narty do Puław!!

Na narty do Puław!!

2010-12-15
W naszym mieście panują doskonałe warunki narciarskie- jest mrożno i dużo śniegu. Przypominamy w związku z tym, że w odległości ok 2 km od naszego Schroniska, na trasie Puławy-Kazimierz, działa wyciąg narciarski Parchatka. 
Dla miłośników „śnieżnego szaleństwa" przygotowane są dwie trasy narciarskie o łącznej długości 720 m, z dwoma szybkimi i nowoczesnymi wyciągami talerzykowymi o łącznej przepustowości 1400 os./h. Stok jest regularnie dośnieżany i ratrakowany- obecnie lezy ok 40 cm sniegu!!). Działa sztuczne oświetlenie oraz wypożyczalnia nart. Stok czynny jest od 9.00 do 22.00.
Działa równiez szkółka narciarska oferująca szkolenia zrówno indywidualne jaki i dla grup zorganizowanych!

Galeria zdjęć stoku, szczegółowe informacje na temat tras i wyciągów oraz  aktualne warunki na stoku prezentowane są na stronie internetowej: www.parchatka.pl .
Na stronie internetowej można też zapoznać się z cennikiem, mapą dojazdu i mapą stoku.
Zapraszamy wszystkich narciarzy do skorzystania z noclegów w naszej placówce!!!
---
Maraton Fotograficzny w Puławach

Maraton Fotograficzny w Puławach

2010-12-10
W dniach 18-19.12 ( od 12.00 w sobotę 18 grudnia do 19 grudnia do godz.12.00 w niedzielę), w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach ul. Sieroszewskiego 4 odbędzie się Maraton Fotograficzny.
Udział w maratonie jest bezpłatny. W maratonie może wziąć udział młodzież w wieku 15 – 22 lata amatorsko zajmująca się fotografią
Regulamin Maratonu oraz wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie : www.mdkpulawy.info.

Maraton fotograficzny jest przedsięwzięciem artystycznym mającym m.in. na celu ukazanie zmienności miasta w ciągu doby. Uczestnicy będą realizować projekt przez 24 godziny. W przerwach przewidziany jest udział w pokazach i wykładach (min. zasady kompozycji, portret, fotografia reportażowa, podstawy ciemni fotograficznej) a także możliwość korzystania ze studia.
 Zajęcia podczas Maratonu będą prowadzić : Maks Skrzeczkowski – fotograf, malarz, podróżnik, Daniel Mróz – animator artystyczny, instruktor fotografii MDK Puławy, fotoreporter , oraz Marcin Fedorowicz – fotograf , Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”
---
X Powiatowy Dzień Kultury

X Powiatowy Dzień Kultury

2010-10-28

Zapraszamy na X Powiatowy Dzień Kultury, który odbędzie się w dniu 14 listopada 2010 r. (niedziela) w Wąwolnicy (ul. Rynek 24a)

W trakcie obchodów Dnia Kultury odbedą się m.innymi:
 - wystawa fotografii konkursowych autorstwa młodzieży szkolnej z terenu Powiatu Puławskiego
 - konkurs na najładniejsze stoisko
 - konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną

PROGRAM
:
10.30 – msza św. w kościele pw. Św. Wojciecha - Bazylika Mniejsza w Wąwolnicy
12.00 – otwarcie obchodów X Powiatowego Dnia Kultury, sala gimnastyczna przy
             Szkole Podstawowej i  Gimnazjum w  Wąwolnicy, ul. Rynek 24a
12.15 – występ zespołu „Bystrzacy” z Wąwolnicy
12.45 – występ zespołu „Senior” z Wąwolnicy
13.00 – występ „Nałęczowskiej Kapeli”
13.30 – występ zespołów Czołnowianki i Śniadowianki z Gminy Baranów
14.00 – występ wokalistek Martyna Korzeniowska i Aleksandra Ochal – Ognisko Muzyczne    przy GOK w Gołębiu
14.30 – prezentacja twórczości artysty rzeźbiarza Józefa Gosławskiego
14.45 – wręczenie nagród w konkursie foto „Barwy jesieni”
15.00 – występ wokalistek Oli Łodzińskiej i Marty Sosik oraz pianisty Wojciecha Miazgi (utwory F. Chopina) – MDK Puławy
15.15 – pokaz Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z POK Dom Chemika
15.45 – występ duetu „Ona i On” z GOK w Końskowoli
16.00 – wręczenie Dorocznych Nagród Powiatu Puławskiego w Dziedzinie Kultury oraz nagród w konkursie potraw „Smaki Jesieni” i konkursie na najładniejsze stoisko
16.45 – występ wokalistek Aleksandry i Kamili Rybkowskich z GOK w Wąwolnicy
17.00 – występ zespołu „Kalina” z Gminy Markuszów
17.15 – koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Kurowa i zakończenie obchodów PDK


Serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających nasz powiat do Wąwolnicy.
---
Muzeum Czartoryskich w Puławach- Perełka Lubelszczyzny

Muzeum Czartoryskich w Puławach- Perełka Lubelszczyzny

2010-10-04
W organizowanym od wielu już lat pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego konkursie „Perły i Perełki Lubelszczyzny” doceniono w tym roku działalność Muzeum Czartoryskich w Puławach, przyznając mu tytuł Perełki Lubelszczyzny.

Jest  to juz kolejna nagroda dla najmłodszego oddziału Kazimierskiego Muzeum Nadwiślańskiego po ubiegłorocznych wyróżnieniach w konkursach Sybilla i Ambasador Lubelszczyzny.
Gratulujemy i życzymy dalszych tak wspaniałych osiągnięć ! A  dokładnie rok temu na naszej stronie informowalismy o otwarciu Muzeum...


Muzeum Czartoryskich w Puławach, mieszczące się jak na razie w Pałacu Czartoryskich, nawiązuje do tradycji muzealniczych księżnej Izabeli. Pierwsze muzeum powstało bowiem w Puławach  w Świątyni Sybilli już w 1801 roku !!. W miarę przybywania eksponatów w  Świątyni Sybilli gromadzono głównie pamiątki narodowe, natomiast eksponaty z zagranicy prezentowane były w specjalnie w tym celu wybudowanym Domu Gotyckim. Oba te obiekty muzealne, po zakończeniu w 2012 roku gruntownego remontu, znacznie uatrakcyjnią ofertę Puławskiego Muzeum.

Wśród eksponatów, jakie można obecnie obejrzeć w muzeum, są m.in. zaprojektowane przez księżnę Izabelę klucze do Świątyni Sybilli i Domu Gotyckiego  z 1801 roku, oraz złote i srebrne dukaty z jej podobizną. Są też pamiątki po mężu Izabeli - księciu Adamie Kazimierzu Czartoryskim, a także portrety przedstawicieli rodu Czartoryskich.

Muzeum Czartoryskich w Puławach jest otwarte codziennie w godzinach 9-17.
Zapraszamy!
---
Puławski Festiwal Muzyczny „WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

Puławski Festiwal Muzyczny „WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

2010-09-14
Z przyjemnością informujemy, że  w dniach 17-26 wrzesnia br. w Puławach odbędzie się niepowtarzalna impreza muzyczna: Puławski Festiwal Muzyczny 2010 "Wszystkie Strony Świata". Bogaty i bardzo atrakcyjny program Festiwalu jest podróżą po muzycznej Europie czterech stuleci: od Vivaldiego i Haydna poprzez Chopina, po jazzowe improwizacje Włodka Pawlika i międzynarodowej rangi artystów z legendarnym Borodin String Quartett na czele.   

Tak o programie festiwalu pisze Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu:
" Festiwal WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA przybliży muzykę charakterystyczną dla wielu regionów naszego kontynentu: mroczną północ w muzyce Edwarda Griega, romantyczne Niemcy Mendelssohna, polskie nuty Chopina, rosyjską nostalgię Borodina, dramatyzm Szostakowicza, włoską fantazję Vivaldiego i południową dzikość tematów z opery "Carmen" Bizeta".


Szczegółowe informacje zawiera  specjalna strona festiwalu : www.festiwalwss.pl 
 
Biuro i kasy  Festiwalu mieszczą się w Puławskim Ośrodku Kultury DOM CHEMIKA
(Wojska Polskiego 4). Tam też odbędę się główne koncerty festiwalowe.
Przewidziane również w programie atrakcyjne imprezy towarzyszące odbędą się na terenie osady Parkowo-Pałacowej.
Zwracamy uwagę, że istnieje możliwośc zakupu w atrakcyjnej cenie specjalnych biletów zbiorowych (min 20 osób) dla młodziezy szkolnej..

Zapraszamy od 17 września do Puław !!
---

"Oświecone miasto" w Puławach...

2010-09-11
Już w najbliższy poniedziałek – 13 września 2010 r. – w godz. od 19.00 do 22.00 na placu przy Urzędzie Miasta Puławy odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie plenerowe pn. OŚWIECONE MIASTO.
W programie między innymi: pokaz iluminacji budynku Urzędu Miasta Puławy wraz z otoczeniem, koncert muzyki romskiej "Perła i Bracia", fire show - Puławska Grupa Tańcząca z Ogniem DYPTAM, tańce przy ognisku - Zespół Pieśni i Tańca "POWIŚLE", wypuszczenie chińskich lampionów.
Serdecznie zapraszamy na imprezę wszystkich  turystów przebywajacych w tym czasie w naszym mieście!
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach