Strona główna » Aktualności » strona: 14

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Dożynki Powiatowe 2010

Dożynki Powiatowe 2010

2010-08-25
Zapraszamy wszystkich odwiedzających nasze miasto na doroczne Dożynki Powiatowe.
Odbędą się one w najbliższą sobotę i niedzielę tj. w dniach 28-29 sierpnia w Górze Puławskiej (boisko sportowe ul. Dluga). W programie między  innymi: w sobotę zawody strażackie oraz zabawa ludowa, w niedzielę natomiast główne uroczystości dożynkowe oraz występy i koncerty miejscowych zespołów. Dożynki zakończy koncert Gosi Andrzejewskiej oraz pokaz sztucznych ogni...
Szczegółowy program na plakacie poniżej.
Zapraszamy!
Program Dożynek Powiatowych 2010
---
Wizyta grupy ze Szczecina

Wizyta grupy ze Szczecina

2010-08-18
W naszym Schronisku Młodzieżowym gości od wczoraj 40 osobowa grupa młodzieżowych liderów turystyki przyrodniczej miasta Szczecin. Są oni uczestnikami specjalnego projektu edukacyjno-ekologicznego w ramach ”Szczecińskiej sieci edukacji ekologicznej na rzecz środowiska”.  Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  
Wsród  opiekunów młodzieży zawitali do naszej placówki również: Pani Majka Syrek, wiceprezes Zarządu Głównego PTSM oraz  Pan Jacek Kowalski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecina.
W bogatym programie pobytu grupy w Puławach jest m.innymi zwiedzanie Zespołu Pałacowego w Pulawach, naszego Muzem Oświatowego oraz  Muzeum Zamojskich w Kozłówce, odwiedzenie ogrodu botanicznego w Lublinie, Muzeum na Majdanku, zwiedzanie Janowca i Nałęczowa, oraz przejście piesze „Lessowymi wąwozami” po Kazimierskim Parku Krajoznawczym. Oczywiście obowiązkowo odbędzie się też uroczyste spotkanie przy ognisku na terenie naszego Schroniska....
Wszystkim ekologom ze Szczecina życzymu pełnego wrażeń i miłego pobytu w naszym regionie!!
---
Krótko o festiwalu, ale też wierszyk o SSM.....

Krótko o festiwalu, ale też wierszyk o SSM.....

2010-08-04
Wszyscy, ktorzy zdecydowali sie na uczestnictwo w 4. Festiwalu Dwa Brzegi - nie żałują, że przyjechali do naszego Trójkąta Turystycznego : mnóstwo dobrych filmów, piękna sceneria (np kino w ruinach zamku w Janowcu...), mozliwośc spotkania gwiazd filmowych, uczestnictwo  w dyskusjach, a do tego piękna pogoda...
I tak ma być do 8 sierpnia....
Nastroje sa więc super, czego dowodem niech będzie poniższy , "poetycki przypadek"....
W naszym Schronisku Młodzieżowym od soboty gości Pan Stefan Szymczak - okazuje się, że nasz Gość to niezły poeta - poniżej  zamieszczamy próbkę jego umiejętności - wierszyk o naszym SSM:

W schronisku od soboty mieszkam

I czuje się tutaj jak w domu

Wszyscy są tacy mili

I tacy grzeczni dokoła

Któż ich tak mógł wychować

Bo na pewno nie szkoła

 

Schronisko na Włostowickiej

W Puławach się mieści przecież

A ty, gościu w podróży

Kiedyś tutaj zajedziesz

 

Posiłki są tu wspaniałe

Czystość jest w każdym calu

I atmosfera domowa

O Ciebie przybyszu zadbają

 

Tak mało się o nich mówi

O tym jak jest tu wspaniale

Przyjedź, odpocznij i zobacz

Powinni dostać medale

 

Każdego gościa z osobna

Tak bardzo mile przyjmują

Choć to rzecz niepodobna

O wszystkich robią starania

Martwią się o swoich gości

Już od samego śniadania

 

A gdyby to Schronisko

Bardziej w świecie chwalono

To było by przykładem

Polskiej Gościny Obroną

Dziękujemy -  na pewno jest to dla nas  niezła otywacja do dalszej pracy ...
---
4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – też w Puławach!

4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – też w Puławach!

2010-07-23
Z przyjemnością informujemy, że po raz drugi wydarzenia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będą miały miejsce także w Puławach.

Zapraszamy do oglądania wyjątkowych filmów, do udziału w koncertach i wydarzeniach artystycznych, które odbędą się w naszym mieście w dniach 23 lipca – 8 sierpnia br. (szczegóły na plakatach oraz stronie UM Puławy http://www.um.pulawy.pl/artykul/5393_2824.html )

Szczególnie interesująco zapowiada się wieczorne spotkanie 1 sierpnia na terenie osady pałacowo parkowej. O  godz.20.00 zacznie się koncert  orkiestry kameralnej pod dyrekcją Adama Klocka – muzyka filmowa świata - ciekawy program autorski naczelnego pianisty „Piwnicy pod Baranami" – Konrada Mastyło. Natomiast o godz.22.00 odbędzie się koncert  AINU „World Music" - muzyka świata grana na instrumentach pochodzących z różnych części świata. Bedzie to również widowisko multimedialne– w czasie koncertu wyświetlane będą zdjęcia z Nepalu, Indii, Tybetu, NowejZelandii, a także wideoklipy Ainu. Dodatkową  atrakcją  będzie scenografia świetlna (oprawy iluminacyjne LED Philips) przygotowana przez firmę LBL.
Od godz. 19.00 do  24.00 Muzeum Czartoryskich  zaprasza na Noc w Muzeum Czartoryskich- - zbiory, pamiątki, opowieści.
Na  wszystkie trzy w/w  imprezy wstęp wolny

---
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI - 2010

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI - 2010

2010-07-13
Zapraszamy wszystkich od 31 lipca do 8 sierpnia 2010 r., do KAZIMIERZA, JANOWCA  i PUŁAW  na spotkania z nowymi filmami, z twórcami, ze sztuką. W tych dniach pod hasłem  INNY ŚWIAT  odbywać się będzie kolejny, już czwarty  Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.

  Festiwal DWA BRZEGI jest kameralny w sensie liczby projekcji, co jednocześnie stanowi gwarancję, że każdy film zostaje precyzyjnie dobrany przez zespół programowy kierowany przez Grażynę Torbicką- Dyrektor Artystyczną Festiwalu. W czasie trwania festiwalu wyświetlane będą  filmy z Cannes, Wenecji, Berlina, Rotterdamu, San Sebastian, Sundance. Wiele z nich będzie pokazywanych premierowo, niektóre będzie można zobaczyć tylko na Dwóch Brzegach !!.
Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, oraz odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami. Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Dwa klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami. W tym roku projekcje festiwalowe odbywają się również w Puławach w „Domu Chemika". Każdego dnia w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych może uczestniczyć ponad 8 000 widzów.

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl , a o programie festiwalowym w Puławach więcej informacji na stronie:  http://www.um.pulawy.pl/artykul/5393_2824.html
---
Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

2010-07-10
Tradycyjnie jak co roku 8. lipca rozpoczęły się w Puławach tym razem jubileuszowe, bo już 40!! Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe.
Wszystkich odwiedzających Puławy zapraszamy już teraz na dwa niezwykłe  koncerty finałowe : Koncert Finałowy Wokalistów, który odbędzie się w piątek 16.07.2010 r. o godz. 19.00, oraz na Koncert Finałowy na zakończenie warsztatów, który odbędzie się w sobotę 17.07.2010 o godz. 19.00. Koncerty odbędą sie w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - cena biletów na każdy koncert - 10 zł.
Zapraszamy!
---
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2010-06-20
Zbliża się kolejna edycja legendarnego już Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Festiwal rozpocznie się w piątek 26 czerwca i potrwa do niedzieli 28 czerwca. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.
W programie Festiwalu między innymi: Ogólnopolskie Seminarium folklorystyczne, kocerty konkursowe, warsztaty śpiewacze, koncerty towarzyszące,warsztaty taneczne, ognisko z potańcówką w ruinach Zamku dla uczestników Festiwalu, Targi Sztuki Ludowej, zabawa ludowa – z udziałem kapel festiwalowych i zagranicznych oraz koncert Kapeli Karpackiej Krzysztofa Trebuni-Tutki– ŚLEBODA.
W niedzielę na zakończenie Festiwalu przewidziany jest Korowód zespołów i Koncert Laureatów.
Koncerty i targi odbywać się będą na  Dużym Rynku, warsztaty na Małym Rynku.

 

Pozdrawiamy  uczestników Festiwalu i życzymy sukcesów szczególnie tym  wszystkim, którzy korzystają tym czasie z naszych usług!!!

Jednocześnie informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi mejscami noclegowymi w czasie trwania Festiwalu - zapraszamy!!!
 
---
Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

2010-06-10
Już w najbliższą sobotę 12.06.2010  odbędzie się w Puławach drugie nocne spotkania z kulturą organizowane przez  Dom Chemika. W programie m.innymi:"CYKLIŚCI" - spektakl w wykonaniu Teatru PORYWACZE CIAŁ na Placu Miejskim w Puławach, Wernisaż w Puławskiej Galerii Sztuki - Marian Molenda, Edward Syty, Marek Zyśko „MALARSTWO i RZEŹBA", występy grupy FUMANEK, Koncert zespołu MAX KLEZMER BAND - ACOUSTIC ACROBATS.
Opis wszystkich wydarzeń:
http://www.mmpulawy.pl/dzieje-sie/izabeliada-noc-kultury-pelny-program-opis-wydarzen-142974.html  oraz  na stronie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika: www.pok.cad.pl .

Wstęp na imprezy wolny. Zapraszamy.
---
Stan wody w Puławach

Stan wody w Puławach

2010-06-09
W związku ze zmniejszeniem się zagrożenia powodziowego na terenie Gminy Miasto Puławy Prezydent Puława odwołał proces ewakuacji mieszkańców Gminy Miasto Puławy z terenów zagrożonych powodzią. Poziom wody powoli zbliża się do stanu przed wysoką falą - w sobotę przewiduje sie odwołanie stanu alarmowego w Puławach.
Informujemy też w odpowiedzi na liczne zapytania, że same Puławy nie ucierpiały w obu stanach powodziowych. Również nasze Schronisko nie było zagrożone i pracowało i pracuje na "pełnych" obrotach....


---
Kolejna wysoka fala na Wiśle...

Kolejna wysoka fala na Wiśle...

2010-06-05
09.05. -godz 21.00
Stan wody rzeki Wisły w Puławach powoli opada - już jest poniżej 7 metrów.

08.05.-godz 22.00
Stan wody rzeki Wisły w Puławach nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie (731cm), co powoduje osłabianie wału, jak również innych skarp znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z wodą. W związku z tym decyzją Prezydenta Miasta wyłączona została z ruchu droga dojazdowa  do "starego" mostu i sam most na rzece Wiśle. Dojazd od strony Radomia do Puław i dalej w kierunku Lublina odbywa się do odwołania tylko  poprzez nowy most.
8.06. godz 9.00
Woda w Wiśle w Puławach zaczęła opadać - chociaż w chwili obecnej jest nadal ponad 7 m.
Puławy - oprócz podtopienia bulwaru nad rzeką- nie ucierpiały.
Zalane są tereny w gminie Wilków ( na południe od Kazimierza) - w większości  te same co w powodzi w maju, ale i zalewane są wioski, które poprzednio powódź ominęła...Zalane są też okolice Janowca ( po drugiej stronie Wisły patrząc od Kazimierza i Puław.


6.06. godz 22.00
Jak podaje na swojej stronie internetowej wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego, po południu Wisła w Annopolu, na granicy Lubelszczyzny, osiągnęła poziom 773 cm, czyli prawie pół metra więcej niż podczas pierwszej fali powodziowej w maju.
U nas Puławach stan alarmowy przekroczony jest o ponad 1,5 metra(ok 7m).
Intensywne prace trwają na umocnieniach w Parchatce między Kazimierzem Dolnym a Puławami.
Woda wraca na tereny zalane już w maju. Powiększa się rozlewisko w gminie Wilków, po przerwaniu w sobotę rano wału w Zastowie Polanowskim

6.06. godz 12.00
W związku z prowadzoną akcją ratunkową w Parchatce  sztab powodziowy podjął decyzję o zamknięciu drogi dojazdowej z Kazimierza w kierunku Puław przez Bochotnicę i Parchatkę.
Obecnie ruch zorganizowany jest następująco: przez Doły do obwodnicy w Bochotnicy, przez Celejów i Końskowolę do Puław. Analogicznie wygląda dojazd do Kazimierza. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania.
Poziom wody w Puławach cały czas się podnosi ....
5.06. godz 11.00
Prezydent Miasta Puławy informuje mieszkańców Puław o systematycznie wzrastającym zagrożeniu powodziowym wynikającym z bardzo wysokich stanów wody na Wiśle (obecny poziom to 624 cm). Prognozowany maksymalny  stan wody  przewidywany jest na 7 czerwca 2010 r. i wyniesie około 745 cm.Woda ponownie zalewa gmine Wilków. Powtórnie też nastąpi walka o utrzymanie wałów w Parchatce -wsi położonej pomiędzy Puławami a Kazimierzem.
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach