Strona główna » Aktualności » strona: 15

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Koncert na rzecz powodzian

Koncert na rzecz powodzian

2010-05-29
W sobotę 5 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”  odbędzie się koncert charytatywny Mariana Opani ( naszego "Puławiaka" ) i jego syna Bartosza Opani.
Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz osób poszkodowanych w powodzi.
Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Puławy, Puławski Ośrodek Dom „Chemika” i Towarzystwo Inicjatyw Własnych „Inspiracje”.
---
Nowa wystawa w Muzem Czartoryskich w Puławach

Nowa wystawa w Muzem Czartoryskich w Puławach

2010-05-29
Muzeum Czartoryskich w Puławach  zaprasza na wystawę prac graficznych Jana Piotra Norblina, która będzie miała miejsce w Sali Kamiennej Pałacu Czartoryskich w okresie 29 maj–31 sierpień 2010 r.
Na wystawie zaprezentowana będzie prywatna kolekcja Pana Jacka Kozińskiego. Pokaz zbioru zawierającego niemal całe oeuvre gravé Norblina stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zapoznania się z bogatym i różnorodnym dorobkiem graficznym nadwornego artysty książąt Czartoryskich. Na wystawie zaprezentowana zostanie również niemal kompletna seria rycin ukazujących „Zbiór rozmaitych strojów polskich”, wykonana na podstawie rysunków Norblina. Wystawie towarzyszyć będzie instalacja zatytułowana "Śpiąca pantera", prezentująca rzeźbę pantery ustawionej niegdyś w parku puławskim oraz listy księżnej Izabeli dotyczące jej zakupu (1800r).
Zapraszamy!
źródło: www.muzeumnadwislanskie.pl .
---
Informacje o stanie powodziowym w Puławach -ostatni komunikat 29.05

Informacje o stanie powodziowym w Puławach -ostatni komunikat 29.05

2010-05-21
29.05 - godz. 10.00
Stan wody obniżył się na tyle, że obecnie nie przekracza już poziomu alarmowego.

27.05  -
godz. 18.00
Poziom wody obniżył się poniżej 6m - już tylko niecałe pół metra brakuje do górnego stanu alarmowego. Droga z Puław do Kazimierza przez Bochotnicę została przywrócona do ruchu.

26.05  -
godz. 21.00
Poziom wody w Wiśle w Puławach systematycznie obniża się - obecnie wynosi ok 6,26 m. W związku ze zmniejszeniem zagrożenia powodziowego na terenie Gminy Miasto Puławy Prezydent Puław  odwołał ewakuację mieszkańców czterech najniżej położonych przy Wiśle ulic - ( ulice te nie zostały zalane).
Wycieczki szkolne zapełniły dzisiaj całe schronisko...

25.05  -
godz. 22.30
W dalszym ciągu, aczkolwiek powoli jak na nasze oczekiwania,  woda opada- już jest 6,49m !! Juz niecałe metr przekroczenia stanu alarmowego- ale nadal wał w Parchatce nie jest bezpieczny....Zapowiadane deszcze jakoś nas omijają- chociaz się trochę oziębiło..

24.05  - godz. 22.00
W ciągu dzisiejszego dnia woda opadła w sumie o ok 30 cm i obecny poziom to 6,70m. Mocno przesiąknięte wały w Parchatce jak na razie trzymają. W Puławach trwa zbiórka najpotrzebiejszych rzeczy dla powodzian z gminy Wilków...

24.05 - godz. 8.00
Uff, powoli bo powoli, ale poziom wody  na Wiśle w Puławach obniża się - dzisiaj rano już jest poniżej 7  metrów, czyli ponad 0,5 metra mniej od najwyższego poziomu... Sądząc po danych z okolic Zawichostu ta obniżka będzie coraz szybsza...Nadal trwają prace przy uszczelnianiu wału w Parchatce - miejscowosci na drodze z Puław do Kazimierza. Zalane sa duże obszary w gminie Wilków ( ok 10 km na południe od Kazimierza). W samych Puławach woda cofa sie z podtopionogo bulwaru nadwiślańskiego, najniżej położonego nad rzeką obszaru.
Schronisko pracuje normalnie na pełnych obrotach.....

22.05 - godz.13.00
Sytuacja powodziowa na Wiśle w Puławach powoli stabilizuje się. Stan wody o godz. 12.00  wynosił 717 cm. Nadal trudna sytuacja, która może znaleźć przełożenie na powódź w Puławach, panuje cały czas  w Parchatce. Woda sięga tam korony wału, występują naturalne podsiąknięcia.  Trwa budowa zapory na odcinku od wału do drogi do Kazimierza – celem jest powstrzymanie zalania dzielnicy Puław w przypadku ewentualnego przelania się wałów w tym rejonie.
Droga z Puław do Kazimierza przez Parchatkę jest zamknięta - jest zarezerwowana tylko dla pojazdów ratowniczych.

21.05 - godz. 22.30
Poziom wody wynosi obecnie ok 7,30 m (obniżył się o ok 20 cm)- na szczęście nie sprawdziły sie informacje, że będzie wody przybywało. Możliwe,że przyczyną spadku jest wyrwa w  wale poniżej Kazimierza (niedaleko Wilkowa). Trwa walka o utrzymanie wału w Parchatce.


Puławy 21.05 -  godz 11.00

W związku z licznymi zapytaniami ze strony organizatorów zarezerwowanych wycieczek szkolnych, a dotyczącymi  oczywiście aktualnej sytuacji powodziowej w Puławach, uprzejmie informuję, że w naszym mieście od trzech dni jest ogłoszony stan alarmowy. Od doby stan wody na Wiśle utrzymuje się mniej więcej  na poziomie 7m 44cm tj.  ok 2m powyżej stanu alarmowego. Przewiduje sie, że ta "długa" fala utrzyma się  jeszcze przez dobę, dwie....

Nasze schronisko pracuje normalnie - nie jest położone nad samą Wisłą. Stan wałów w samych  Puławach jest dobry. Podtopiony jak na razie  deptak (bulwar) na Wisłą- jest na drugim końcu miasta , tam gdzie nie ma wysokiego wału. W chwili obecnej najbardziej wrażliwym miejscem jest wał w Parchatce - miejscowości między Kazimierzem i Puławami. Sytuacja w tym miejscu nie jest dobra. Jego przerwanie zagraża  głównie  samej miejscowości Parchatka  oraz spowoduje, że dojazd od strony Puław do Kazimierza będzie niemożliwy ( droga z Puław do Kazimierza  jest i tak  miejscami podtopiona). Nie powinno  to wpłynąc na zagrożenie budynku schroniska...

Jak wszyscy zdają sobie sprawę, trudno jest mi przewidzieć co się będzie działo za pare godzin, czy jutro, pojutrze....
Gdyby wystąpiło jakiegolwiek  bezpośrednie zagrożenie, natychmiast  umieścimy komunikat na naszej stronie internetowej.

Obecnie są u nas 2 grupy,  zwiedzają Puławy, Nałęczów i Kozłówkę ( bardziej na wschód od Wisły ), wczoraj zdążyły zobaczyć Kazimierz. Dziś spodziewany jest dojazd  kolejnej grupy..
Trzeci dzień jest słoneczny, wczoraj było parę  przelotnych  opadów - dzisiaj piękne słońce od rana...

Myślę że w nadchodzący poniedziałek tj. 24 -go - będziemy juz bardziej spokojni, ale też  będziemy więcej wiedzieć...Postaramy się tą wiedzą również  podzielić na naszej stronie internetowej w kolejnym komunikacie.Pozdrawiam,
Dyrektor SSM w Puławach
Ewa Szpakowska---
Rowerowy Rajd Flagi

Rowerowy Rajd Flagi

2010-04-30
Zapraszamy na II Rowerowy Rajd Flagi, który odbędzie się w naszym mieście 2 maja 2010 r.
Trasa rajdu rozpoczyna się na placu przed Urzędem Miasta (godz.10.00)  i prowadzi ścieżką rowerową wzdłuż Wisły do Kazimierza Dln.
Uczestnicy rajdu zaopatrzeni zostaną w okoliczościowe koszulki oraz flagi. Odpoczynek zaplanowany jest przy grochówce i grillowanych kiełbaskach....

Zapraszamy na aktywny wypoczynek!

---
Seminarium dla kadry PTSM

Seminarium dla kadry PTSM

2010-04-22
W dniach 24-26.04.2010  SSM Puławy gościć  będzie czołową kadrę Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (PTSM). W programie seminarium dla kadry PTSM  omawiana będzie m.innymi współpraca  PTSM ze Szkolnymi Schroniskami Młodzieżowymi oraz z Międzynarodową Federacją Schronisk Młodzieżowych. 
W sobote w godzinach przedpołudniowych odbędzie  się również posiedzenie Zarządu Głównego PTSM.
Uczestnikom Seminarium życzymy udanego pobytu w Puławach!

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych utworzone w 1926 roku (jako trzecie na swiecie) jest w Polsce reprezentantem światowego ruchu schronisk młodzieżowych. W chwili obecnej skupia ok. 60 tys członków oraz 800 kół. PTSM współpracuje bezpośrednio z ponad 300 Schroniskami Młodzieżowymi w Polsce. Jest organizatorem wielu turystycznych imprez środowiskowych, oddziałowych i centralnych. Znane jest też z opracowania ponad 80 tzw."tras typowych" PTSM organizowanych w oparciu o sieć schronisk młodzieżowych.
---
...

...

2010-04-10
---
Recital Edyty Geppert w Puławach

Recital Edyty Geppert w Puławach

2010-04-09
W dniu 11 kwietnia 2010 r. o godz. 18.00 (niedziela) w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędzie  się  recital  Edyty Geppert.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie Hospicjum w Puławach.
Po koncercie charytatywnym odbędzie się również aukcja obrazów.
Serdecznie zachęcamy wszystkich przyjezdnych przebywających w tym czasie w Puławach do udziału w imprezie.
---
Święta Wielkanocne 2010

Święta Wielkanocne 2010

2010-03-31
Wszystkim korzystającym z naszych usług oraz wszystkim sympatykom naszego Schroniska Młodzieżowego ciepłych, pełnych radosnych nadziei Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także  dużo słonecznych spotkań - w Puławach i okolicach-  z budzącą się do życia przyrodą życzą 
Pracownicy SSM
---
Aktualności z Puław

Aktualności z Puław

2010-03-06
W dniach 12-13 marca br  Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika organizuje "Pulavian Blues Festival". W ramach imprezy otwarta zostanie wystawa fotografii oraz odbędą się koncerty zespołów: Dżem, Cree, David Ellis , John Clifton.
Szczegółowe informacje na plakatach i stronie Domu Chemika www.pok.cad.pl

Zima wróciła do Puław- dosypało świeżego śniegu, a  na stoku w Parchatce położonym w poblizu naszego Schroniska, cały czas od początku roku panują idealne warunki narciarskie.
Działa też doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu ( www.parchatka.pl )
Zapraszamy do Puław !

---
Wyciąg narciarski

Wyciąg narciarski

2010-01-03
Od Świąt w naszym mieście panują doskonałe warunki narciarskie- jest mrożno i dużo śniegu. Przypominamy w związku z tym, że w odległości ok 2 km od naszego Schroniska, na trasie Puławy-Kazimierz, działa wyciąg narciarski Parchatka. Dla miłośników „śnieżnego szaleństwa" przygotowane są dwie trasy narciarskie o łącznej długości 720 m, z dwoma szybkimi i nowoczesnymi wyciągami talerzykowymi. Stok jest regularnie dośnieżany i ratrakowany. Działa sztuczne oświetlenie oraz wypożyczalnia nart.
Galeria zdjęć stoku, szczegółowe informacje na temat tras i wyciągów oraz  aktualne warunki na stoku prezentowane są na stronie internetowej: www.parchatka.pl .
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach