Strona główna » Aktualności » strona: 5

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2019

Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2019

2019-09-28

W dniach 13-15 września po raz 9 odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który zawitał w tym roku do Kazimierza Dolnego, Janowca, Wąwolnicy oraz Nałęczowa. Impreza ta cieszyła się niesłabnącą popularnością wśród widzów, zjednując sobie ich zainteresowanie. Podyktowane było to udziałem wielu cenionych formacji. W tym roku imprezę uświetniły również dwie orkiestry z Ukrainy. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w Puławach na Skwerze Niepodległości, gdzie miały miejsce plenerowe koncerty. Równocześnie w niedalekim Nałęczowie odbył się przemarsz orkiestr po Parku Zdrojowym, zwieńczony koncertem pod Nałęczowskim Domem Kultury. Sobota upłynęła orkiestrom na występach terenowych. Odbyły się one Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Wąwolnicy i Puławach. Niedziela była kolejnym, ostatnim już dniem koncertów. Najwięcej atrakcji organizatorzy zaplanowali w Puławach. Schronisko przez cały czas trwania imprezy gościło w swoich progach uczestników festiwalu.  

---
20 LAT SAMORZĄDU POWIATU PUŁAWSKIEGO

20 LAT SAMORZĄDU POWIATU PUŁAWSKIEGO

2019-05-14
---
Wielkanoc 2019

Wielkanoc 2019

2019-04-19

---
Złoto dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

Złoto dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

2019-04-14

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach po raz kolejny wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, którego głównym celem jest tworzenie taniej bazy noclegowej dla dzieci i młodzieży oraz promocja walorów przyrodniczych, kulturowych, krajobrazowych rodzimego regionu. Tegoroczna, 58 edycja odbyła się po raz pierwszy na terenie województwa opolskiego, w Prudniku i połączona została z 7 rocznicą działalności tamtejszego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Dąbrówka”. Do Prudnika przybyli dyrektorzy ponad 65 schronisk, działających przez cały rok jak i sezonowo. W kategorii schronisk całorocznych Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach zostało odznaczone złotym wyróżnieniem. Statuetkę, Dyplom Minister Edukacji oraz Wyróżnienie odebrała Krystyna Tomczyk, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.

 

---
Zachęcamy do zwiedzania regionu - wywiad z Krystyną Tomczyk, dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

Zachęcamy do zwiedzania regionu - wywiad z Krystyną Tomczyk, dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

2019-03-26

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Krystyną Tomczyk, dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach, w którym krótko o działalności placówki, planowanych inwestycjach oraz atrakcjach regionu. 

 

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/zachecamy-do-zwiedzania-regionu-rozmowa-z-dyrektor,5047403,art,t,id,tm.html

---
XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich

XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich

2019-03-09

W dniu dzisiejszym w hali MOSiR rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Tańców „O Pierścień Księżnej Izabeli”. Po raz osiemnasty przedstawiciele ośrodków tanecznych z całej Polski, zaprezentują mieszkańcom oraz sympatykom imprezy, piękno tańca polskiego. W tym roku w turnieju udział zapowiedziało blisko 300 osób, które podczas imprezy zaprezentują: oberka, mazura, krakowiaka czy kujawiaka. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Puławski - Pani Danuta Smaga. Impreza potrwa do niedzieli 10- ego marca. Wstęp wolny - zapraszamy. Więcej na stronie Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" 

---
Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe 2019

2019-02-21

Powoli dobiegają końca tegoroczne ferie zimowe. W tym roku podobnie jak było w latach ubiegłych schronisko stało się miejscem pobytu dla harcerskiej braci. Jako pierwsi swoją obecnością zaszczycili nas harcerze z 423 Szczepu WDHiGZ „Dąbrowa” im. prof. hm. Aleksandra Kamińskiego, którzy spędzili u nas kilka niezwykle aktywnych dni. Zwieńczeniem ich pobytu u nas było przygotowane podziękowanie dla całego personelu schroniska, za które serdecznie dziękujemy.

Warszawscy harcerze byli pierwszą, ale nie ostatnią grupą podczas tegorocznych ferii. Prócz nich zaledwie kilka dni późnej zawitali do nas kolejni. Tym razem przyjechali oni z Lublina i Rzeszowa. Choć pogoda nie dopisała tak, jakby wszyscy się tego spodziewali to pobyt obu wspomnianych grup i tak wypełniony był do ostatniej minuty. Nie można było mówić o nudzie. 

---
Boże Narodzenie 2018

Boże Narodzenie 2018

2018-12-15
---
Spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego

Spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego

2018-10-31

25 października 2018 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach odbyło się spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego. Organizatorami spotkania było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach. O 10 rano przybyłych gości powitali: pani dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach - Krystyna Tomczyk oraz pan Jerzy Surma – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie. Spotkanie swoją obecnością uświetnili najznamienitsi goście tacy jak pan Wiesław Sarlej i pan Marian Kurzyna – członkowie ZG Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Pierwszy z panów zaprezentował referat nt. Szkolnych Schronisk Młodzieżowych i ich rodowodu, podczas gdy drugi mówił o roli SSM w procesiee edukacyjnym szkoły. Po przerwie głos zabrała pani Krystyna Tomczyk – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach mówiąc o roli wychowawczej schronisk, bazując na przykładzie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Oświatowym, znajdującym się na terenie schroniska, podczas której uczestnicy usłyszeli o działalności pracowni muzealnej z ust nauczyciela – bibiotekarza, pani Danuty Kaliszczuk. Kilka zdjęć z tego wydarzenia w galerii. 

 

---
18 Powiatowy Dzień Kultury

18 Powiatowy Dzień Kultury

2018-09-27
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach