Strona główna » Aktualności » strona: 7

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Dożynki Powiatowe w Gminie Puławy

Dożynki Powiatowe w Gminie Puławy

2017-06-19
W dniach 26 - 28 sierpnia 2017 r. w Gminie Puławy odbędą się Dożynki Powiatowe.


Szczegółowy program imprezy

26 sierpnia 2017 r.- boisko sportowe w Górze Puławskiej, ul. Długa 17
 • 10.00 - otwarcie Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych
 • 10.30 - sztafeta pożarnicza
 • 11.45 - ćwiczenia bojowe
 • 13.30 - zakończenie zawodów
  27 sierpnia 2017 r. - Kościół pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu, ul. Folwarki 3, plac  przy Kościele
 • 12.00 rozpoczęcie uroczystości dożynkowych - msza św. w Kościele w Gołębiu
 • 13.00 uroczysty korowód dożynkowy - przemarsz z Kościoła na plac, powitanie gości
 • 13.15 dzielenie się chlebem, występ Gminnej Orkiestry Dętej z Kurowa
 • 13.30 wystąpienia okolicznościowe
 • 13.45 wręczenie nagród wyróżnionym rolnikom
 • 14.00 Zespół „Aplauz" z Gołębia
 • 14.15 wręczenie nagród zwycięzcom Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych RP
 • 14.30 rozpoczęcie konkursu sołtysów
 • 14.45 „Kapela Nałęczowska"
 • 15.00 Kazimierska Kapela „Zgoda"
 • 15.15 Zespół Ariadny z Wąwolnicy
 • 15.30 Zespół z Żyrzyniaczek Ci Ja"
 • 15.45 „Końskowolska Kapela Ludowa"
 • 16.00 wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla dzieci
 • 16.15 Gminny Chór „Jubilat" z Baranowa
 • 16.30 Zespół muzyczny z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach
 • 16.45 Kabaret „Wydrwigrosz" Markuszowa
 • 17.00 wręczenie nagród laureatom konkursów: wieńców dożynkowych
 • 17.30 Zespół „Promienie" oraz Zespół „Rosa" z Janowca
 • 17.45 wręczenie nagród laureatom konkursów: chleba, twórczości ludowej, sołtysów
 • 18.15 Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle" z Puław
 • 18.30 wokalistki z Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki
 • 18.45 „Śpiewające Seniorki" z Gołębia
 • 19.00 koncert Przemka Radziszewskiego z zespołem 

 Serdecznie zapraszamy do udziału.  
---
VIII Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego

VIII Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego

2017-06-17
24 czerwca 2017 r. na boisku "Orlik" przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. A. J. Czartoryskiego  ( Al. Partyzantów 16) odbędzie się VIII Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Powiatu Puławskiego: http://www.pulawy.powiat.pl/powiat/sport/n,27895,viii-turniej-pilki-noznej-samorzadowcow-powiatu-pulawskiego.html


     
VIII Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego
---
Zapraszamy na Festiwal Szwajcarski - Siła Regionów

Zapraszamy na Festiwal Szwajcarski - Siła Regionów

2017-05-12

20 maja 2017 r. w godz. 12-22 w Parku Czartoryskich w Puławach (ul. Czartoryskich 8) odbędzie się Festiwal Szwajcarski - Siła Regionów. W godzinach 9 -12 poprzedzi go spływ kajakowy na rzece Wieprz, organnizowany w ramach Dnia Otwartego Funduszy Szwajcarskich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Puławski a projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje nt. spływu kajakowego - kliknij tutaj

 

Organizatorzy przygotowani mnóstwo atrakcji. Wśód nich liczne pokazy regionalnych produktów, inscenizacje historyczne, zabawy, konkursy z nagrodami oraz konkurs zespołu Wanda i Banda. 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU SZWAJCARSKIEGO - SIŁA REGIONÓW

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Festiwal Szwajcarski - Siła Regionów
---
Wielkanoc 2017

Wielkanoc 2017

2017-04-09
---
XLI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich

XLI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli"

2017-02-24

25 i 26 lutego 2017 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Puławach odbędzie się XLI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli". W tym roku Puławy odwiedzi 140 par z 26 ośrodków zlokalizowanych na terenie całego kraju. Pośród nich będą tancerze m. in. z Poznania, Warszawy, Bielska - Białej, Olsztyna, Krakowa i Gdańska, którzy zaralczą o pierścień w 15 klasach tanecznych. 

Konkurs współorganiuje samorząd powiatowy, a honorowym patronatem objął go Starosta Puławski - pan Witold Popiołek. 

W programie turnieju przewidziano pokaz najpiękniejszychj polskich tańców. Wśród nich znalazł się kujawiak, oberek, krakowiak i mazur. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że wszyscy uczestnicy zaprezentują się widowni w pięknych wieczorowych strojach. 

Organizatorzy wydarzenia: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych "Inspiracje". 

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego pan Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Puławy pan Janusz Grobel, Starosta Puławski pan Witold Popiołek oraz Przewodniczący Polskiej Sekcji CIOFF pan Jerzy Chmiel. 


Szczegółowy program konkursu dostępny jest na stronie: www.mosir.pl


Bilet jednodniowy - 10,00 zł Karnet na 2 dni - 15, 00 


Serdecznie zapraszamy

---
Ferie zimowe w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

Ferie zimowe w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

2017-02-11

Rozpoczęła się właśnie czwarta tura ferii zimowych. W czasie trwania trzech poprzednich mięliśmy przyjemność gościć w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach harcerzy z hufców w Kielcach, Lublinie i Radomiu oraz Klub Turystyczny z Jastkowa. Przed nami ostatnia tura ferii zimowych, podczas której schronisko ponownie wypełni się gwarem dzieci i młodzieży. Już lada dzień zawitają do nas maluchy z rodzinnej świetlicy w Piasecznie a zaraz za nimi kolejne zastępy harcerzy z Łomianek, Radomia oraz Przysuchy.

Goście przebywający w obiekcie mają możliwość skorzystania z przygotowywanych w kuchni schroniska pysznych, domowych posiłków. Stają także przed możliwością samodzielnego przyrządzenia potraw, co uczy przede wszystkim samodzielności. W wolnym czasie mogą skorzystać ze świetlicy lub jadalni, by realizować zaplanowane zadania.

Jako, że w tym roku zima szczególnie dopisuje wiele z nich swój pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym wiąże z aktywnością sportową. My ze swej strony chcemy bardzo serdecznie wszystkich zaprosić do korzystania ze stoków narciarskich zlokalizowanych w pobliżu schroniska jak również sztucznego lodowiska.

W bezpośrednim sąsiedztwie (zaledwie 2 km od schroniska) znajduje się stok narciarski w Parchatce, z parkingiem mogącym pomieścić 200 -300 samochodów oraz kilkoma trasami o łatwym stopniu trudności. Już w najbliższą niedzielę, a więc 12 lutego 2017 r. odbędą się tam Mistrzostwa Województwa Lubelskiego FAMILY CUP, czyli regionalne eliminacje XXII Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które są największą imprezą dla amatorów w Polsce. A jej finał będzie miał miejsce w Czarnej Górze.

Więcej informacji dotyczących stoku narciarskiego w Parchatce znajdą Państwo na: http://www.parchatka.pl

Nieco dalej, bo w Kazimierzu funkcjonuje kolejny obiekt – Stacja Narciarska Kazimierz (http://stacjakazimierz.pl). A tam na miłośników białego szaleństwa czekają cztery trasy o długości: 590 m, 470 m, 250 m i 110 m, Snow Park oraz trasa saneczkowa.

To oczywiście nie jedyne miejsca gdzie można poszusować. Na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w gminie Wąwolnica, wśród lesssowych wąwozów i wzniesień zlokalizowany jest ośrodek narciarsko - snowboardowy w Rąblowie. Więcej informacji na: http://www.nartsport.pl

Od 6 grudnia w mieście funkcjonuje także sztuczne lodowisko przy ul. Hauke Bosaka. Można z niego korzystać od poniedziałku do piątku w godz.: 15 -21, natomiast w soboty, niedziele i podczas ferii zimowych od 10-14. Koszt wejścia na lód to 6 zł ( bilet normalny) i 4 zł (ulgowy) dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów. 2 zł od osoby z kolei zapłacą grupy zorganizowane (od 10 os.) Istnieje również możliwość wypożyczenia pary łyżew (6 zł ) oraz naostrzenia własnych za 10 zł.

Tymczasem wszystkich naszych obecnych jak i przyszłych gości zapraszamy do korzystania z zimowych atrakcji i życzymy miłego pobytu. 

---
Boże Narodzenie 2016

Boże Narodzenie 2016

2016-12-20

---
LVI Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

LVI Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

2016-11-30

25 listopada 2016 r. w Krakowie w Domu Polonii miała miejsce uroczysta konferencja podsumowująca LVI Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych w Polsce. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach po raz kolejny nagrodzone zostało złotym wyróżnieniem oraz otrzymało list z uznaniem od Pani Minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej. Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Warszawie od 1960 roku. Elementy współzawodnictwa dotyczą działalności w następujących dziedzinach:

 1. działalności dydaktyczno - wychowawczej - oddziaływaniu wychowawczym na młodzież poprzez egzekwowanie przestrzegania regulaminu, kształtowanie poszanowania mienia schroniska.

 2. działalności w zakresie poprawy warunków sanitarno - higienicznych, trosce o czystość pomieszczeń, zaopatrzeniu schroniska w środki umożliwiające utrzymanie porządku i czystości w sanitariatach.

 3. zapewnienia najlepszej jakości usług noclegowych i poza noclegowych takich jak: czystość w pokojach noclegowych, dobrą organizację i wyposażenie kuchni samoobsługowej, pomoc przy organizacji wyżywienia, dobre wyposażenie jadalni, świetlicy oraz pomieszczeń na rowery, zapewnnienie możliwości korzystania z żelazka.

 4. dbałość o estetykę wnętrza obiektu jak również jego najbliższego otoczenia.

 5. zapewnienie właściwej informacji turystyczno - krajoznawczej.

 6. podejmowanie zadań gospodarczych i organizacyjnych - pomoc przebywajacej w schronisku młodzieży w organizowaniu zwiedzania okolicy.

Przy ocenie działalności schronisk uwzględniane są obiektywne warunki pracy placówek a więc jego wielkość, stan techniczny budynku i pomieszczeń gospodarczych, stan zaplecza sanitarno - higienicznego, liczbę personelu i lokalizację.

---
Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016

Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016

2016-07-07
W dniach 27-28 sierpnia w Kazimierzu Dolnym odbędą się Dożynki Powiatowe. Na te dni, Starosta Puławski wspólnie z Burmistrzem Kazimierza Dolnego, zaplanowali wiele interesujących wydarzeń – m.in. zawody sportowo-pożarnicze OSP, tradycyjną mszę dożynkową, dzielenie się chlebem, konkursy, występy artystyczne. 
Serdecznie zapraszamy.
Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016
---
Nowa atrakcja w Kazimierzu Dolnym - Park Rozrywki

Nowa atrakcja w Kazimierzu Dolnym - Park Rozrywki

2016-04-16
Szanowni Państwo, W Kazimierzu Dolnym w Zespole Szkół im. J. Koszyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9 zlokalizowany jest Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat". Jest to inwestycja, która powstała w ramach projektu "EUROszanasa dla Lubelszczyzny - budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów - Puławy - Kazimierz Dolny".  Park ten jest interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki - miejscem, gdzie każdy bez względu na wiek stanie się odkrywcą. 

Jest to nowoczesna oferta edukacyna i rekreacyjna, przeznaczona dla uczniów różnych typów szkół, dzieci, dorosłych, turystów oraz mieszkańców. 

To tutaj splata się zabawa z nauką a fizyka przestaje być tylko trudnym przedmiotem. Dzieki eksponatom w Parku Rozrywki, każdy może poznać prawa przyrody poprzez bezpośrednie doświadczenia. Zyskujemy niepowtarzalną okazję wywołania wiru wodnego, poznania jak działa na człowieka prąd elektryczny czy nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego. To jednak tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na zwiedzających. 

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - nieczynne
Od wtorku do niedzieli
10 - 18

CENY BILETÓW

ULGOWY - 6 zł (po okazaniu legitymacji szkolnej, studenckiej lub emeryckiej)
NORMALNY - 10 zł
RODZINNY - 20 zł

WIĘCEJ INFORMACJI tel. 510 765 066
WWW.KOSZYC.KAZIMIERZ-DOLNY.PL
WWW.EURO-SZANSA.PL
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach