Strona główna » Aktualności » strona: 9

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
 Rajd Nadwiślański 2014 o Mistrzostwo Polski

Rajd Nadwiślański 2014 o Mistrzostwo Polski

2014-09-29
Szanowni Państwo, w ostatni wrześniowy weekend ( 26-28.09.2014)  budynek schroniska zatętnił życiem za sprawą licznej grupy uczestników szóstej rundy tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajdowe emocje towarzyszyły nam już w zeszłym roku, jednak miał on mniejszy prestiż. Tym razem był on jednym z etapów walki o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski. Startowało w nim 75 załóg. Na listach startowych nie zabrakło także dziewięciu ekip z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Tegoroczna impreza liczyła dwa etapy. Pierwszy z nich miał siedem odcinków specjalnych o długości 75 km. Drugi składał się z sześciu odcinków - 90 km. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację w Puławach, ale odwiedzili również Garbów, Dys, Kurów, Rogów, Urzędów oraz Wilków. 

Wszystkich zainteresowanych rajdowymi emocjami zapraszamy do obejrzenia Prologu, który miał miejsce w piątek od godz. 19.00 i został rozegrany w samym sercu Puław- w rejonie ulic Centralnej i Piłsudskiego. Przed zawodnikami pozostała jeszcze jedna impreza podczas tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski. Zakończy je Rajd Dolnośląski z bazą w Polanicy - Zdroju, który odbędzie się w połowie października. 
---
8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Kazimierz Dolny - Janowiec n/ Wisłą

8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Kazimierz Dolny - Janowiec n/ Wisłą

2014-08-10
Szanowni Państwo Dziś dobiega końca kolejna, bo już 8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu. Rozpoczął się on 2 sierpnia i trwa do dzisiaj a więc 10 sierpnia. W tym to właśnie roku festiwal przeszedł niebywałą metamorfozę, podczas której to zyskał nową, minimalistyczną szatę graficzną autorstwa Zuzanny Rogatty. Warto wspomnieć również, że otrzymał on miano najlepszego produktu turystycznego National Geographic Traveler. To jednak nie koniec innowacji, jakie czekają na festiwalu. Po raz pierwszy w tym roku przygotowano również ofertę dla najmłodszych. Podczas jego trwania Magiczne Ogrody - rodzinny park tematyczny w Janowcu stal się ważnym ogniwem święta kina. Tam właśnie miała miejsce zabawa pod hasłem  " Poszukiwania Rodzinnego Skarbu. Festiwal DWA BRZEGI jest wydarzeniem kulturalnym prezentującym cenne filmy polskie i zagraniczne, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. Nie brakuje podczas jego trwania możliwości obcowania z przeróżnymi spektaklami, wystawami i wydarzeniami z innych dziedzin. Impreza ta daje zwykłemu śmiertelnikowi możliwość nieformalnych kontaktów z artystami. Adresatami festiwalu są wszyscy ci, którzy chcą oderwać się od świata komercji. Dla nich właśnie stworzony jest program, zapewniający kontakt z kinem - a więc reżyserem czy aktorem. Istotną częścią odbywającego się festiwalu w Kazimierzu, Janowcu jak i urokliwym Mięćmierzu jest prezentacja dorobku lokalnych artystów i prezentacja dziedzictwa kulturowego Kazimierza Dolnego. To właśnie podczas jego trwania mają oni okazję zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców. Ma on również za zadanie poszerzyć polską ofertę filmową, ponieważ dzięki współpracy z innymi festiwalami takimi jak chociażby w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian czy Rotterdamie - istnieje możliwość obejrzenia produkcji, których na próżno szukać w polskich kinach.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Jan Troell - mistrz kina realistycznego, szwedzki reżyser, scenarzysta i autor zdjęć. Uznawany jest on obok Bergmana i Bo Widerberga za jednego z trzech największych szwedzkich reżyserów. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję festiwalu i zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach !
---
Letnie Koncerty Organowe

Letnie Koncerty Organowe

2014-07-11
5 lipca rozpoczął się koncertem Juliana Gembalskiego cykl 8 koncertów organowych organizowanych w ramach Letnich Koncertów Organowych. Do niedawna nosiły one jeszcze nazwę Letnich Wieczorów Muzycznych. Tegoroczna impreza jest już 29 edycją, podczas której kazimierska fara zamienia się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 19.30 w prawdziwą filharmonię.  Organizatorzy, a więc Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja Apostoła, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kazimierska Fara oraz Urząd Miasta Kazimierz Dolny zapraszają na koncerty organowe w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Kierownikiem artystycznym jest prof. Roman Perucki a koncerty poprowadzi Jan Popis oraz Pawel Kasjan. 

Program Letnich Koncertów Organowych

5 lipca sobota godz. 19:30
Julian Gembalski - organy
Prowadzenie: Jan Popis


12 lipca sobota godz. 19:30

Hanna Dys - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

19 lipca sobota godz. 19:30

Gianfranco Nicoletti (Włochy) - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

26 lipca sobota godz. 19:30
Maciej Zakrzewski - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

2 sierpnia sobota godz. 19:30

Dan Lönnqvist (Finlandia) - organy
Urszula Mizia - wiolonczela
Prowadzenie: Paweł Kasjan

9 sierpnia sobota godz. 19:30

Michal Novenko (Czechy) - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

16 sierpnia sobota godz. 19:30
 Krzysztof Urbaniak - organy
 Prowadzenie: Jan Popis

 23 sierpnia sobota godz. 19:30
 Federica Iannella (Włochy) - organy
 Silvio Celeghin (Włochy) - organy
 Prowadzenie: Jan Popis

 

Wszystkich miłośników muzyki organowej zapraszmy do udziału w trwajacej już 29 edycji imprezy. 

Letnie Koncerty Organowe
---
Puławskie Kino Samochodowe

Puławskie Kino Samochodowe

2014-07-10
W dniach 11- 13 lipca 2014 r. na parkingu przy Parku Naukowo - Technologicznym będą miały miejsce już po raz drugi letnie seanse filmowe. Puławskie Kino Samochodowe, które w ubiegłym roku spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów ponownie otwiera swoje podwoje. Seanse filmowe odbędą się już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę od godz. 21.30.

REPERTUAR II EDYCJI KINA SAMOCHODOWEGO 

Piątek 11.07
Kino Akcji
Amerykański dreszczowiec Alfreda Hitchcocka (1963) - 119 min.
Słaby punkt ( 2007) - 112 min.

Sobota 12.07
Kino polskie
Niespotykanie spokojny człowiek ( 1975) - 56 min. 
Chłopaki nie płaczą ( 2000) - 96 min.

Niedziela 13.07
Kino europejskie
Znikajacy punkt ( 1971) - 98 min.
Nietykalni ( 2011) - 112 min. 

Do dyspozycji amatorów kina przygotowanych na ten czas zostanie 200 miejsc parkingowych oraz taka sama liczba krzeseł dla osób niezmotoryzowanych. 
WSTĘP JEST BEZPŁATNY. 

ZAPRASZAMY
Puławskie Kino Samochodowe
---
44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe

44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe

2014-06-24
W dniach 10 - 20 lipca w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" będzie miała miejsce 44 edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych Puławy 2014, organizowana przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" i Stowarzyszenie Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Kameralnej.  Jest to jedno z najstarszych i wzorcowych przedsięwzięć na skalę międzynarodową, które zainicjowane zostało przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 r. w Chodzieży a od 1990 - kontynuowane w Puławach. Podczas tegorocznych Warsztatów Jazzowych swoją obecnością zaszczyci Kevin Mahogany - amerykański wokalista słynący z niskiego głosu. Popularność zawdzięcza on tuzinom albumów oraz setkom koncertów jak również udziałowi w filmie " Kansas City" Roberta Altmana, w którym wcielił siew rolę BIG JOE TURNERA - legendarnego śpiewaka jazzowego. 

Program dydaktyczny Warsztatów uwzględnia standardy przyjęte w IAJE ( International Associationfor Jazz Education) ale ma również swoją specyfikę i priorytety.
Prócz zajęć grupowych i indywidualnych prowadzone są zespoły - big band i combo, wykłady - teoria i historia stylów jazzowych a całodzienne zajęcia wieńczą koncerty i jam sessions. 

Kadra " Warsztatów Jazzowych" złożona jest z wielu wybitnych polskich i zagranicznych artystów jazzowych, którzy są leaderami zespołów, kompozytorami, solistami o renomie międzynarodowej i wyróżniają się profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym. 


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Puław i do skorzystania z oferty noclegowej schroniska.
44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe
---
Puławskie Targi Turystyczne

Puławskie Targi Turystyczne

2014-06-19
Szanowni Państwo za nami pierwsza edycja Puławskich Targów Turystycznych organizowanych przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Centrum Informacji Turystycznej w Puławach. Impreza ta odbyła się 7 czerwca 2014 r. ( sobota) w godzinach od 11 do 16 na Skwerze Niepodległości i wzięło w niej udział 12 wystawców. Wśród nich także Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach. Nie zabrakło również przedstawicieli hoteli, firm zajmujących się organizacją imprez integracyjnych oraz spływów kajakowych po Wiśle i Wieprzu. Impreza ta miała za zadnie odkryć atrakcje turystyczne miasta oraz regionu, nie tyle jednak przed turystami, co przed mieszkańcami Puław. W dalszym ciągu bowiem aktualne jest stwierdzenie - " cudze chwalicie, swego nie znacie". Odbywajace się w trakcie sezonu turystycznego targi miały zwrócić uwagę ludzi na te atrakcje, które są w zasięgu ręki oraz zapoznać potencjalnego odbiorcę z działalnością funkcjonującej tu branży turystycznej. Pogoda w tym dniu dopisała toteż mieszkańcy dość licznie przybyli na Skwer Niepodległości. Jak można się domyślić nie zabrakło atrakcyjnych ofert przygotowanych przez organizatorów turystyki oraz upominków dla najmłodszych. Wszystkich tych, którzy nie mięli okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu a jednak chcięliby zobaczyć jak to wszystko wyglądało zapraszamy do odwiedzenia galerii znajdujacej się na stronie schroniska - do zakładki WYDARZENIA.
---
IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników

IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników

2014-06-08
W dniach 6- 8 czerwca 2014 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach odbył się IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników organizowany przez Oddział Miejski PTTK w Lublinie oraz Komisję Ochrony Przyrody ZG PTTK w Warszawie.  W czasie zlotu na sesji zjazdowej uczestnicy zapoznali się z ideą planowanego w okolicach geoparku " Małopolski Przełom Wisły" oraz zagadnieniami z zakresu ochrony przyrody i środowiska naturalnego na terenie Puław i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. 
Imprezę rozpoczęło zwiedzanie Muzeum Oświatowego, znajdującego się w sąsiedztwie schroniska. W czasie kolejnych dni uczestnicy mięli możliwość odwiedzenia czterech oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego - Muzeum Sztuki Złotniczej, Muzeum Przyrodniczego, Muzeum Czartoryskich i zamku w Janowcu oraz wzięcia udziału w Queście po Kazimierzu Dolnym. 
Zlot ten był również okazją do zdobycia uprawnień Instruktura Ochrony Przyrody PTTK. Oni to właśnie stanowią elitę Towarzystwa. Działalność, której się podejmują wymaga przede wszystkim odpowiednich predyspozycji  popartych posiadaniem obszernej wiedzy przyrodniczej. 
---
Nadchodzące imprezy kulturalne oraz atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy

Nadchodzące imprezy kulturalne oraz atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy

2014-05-21
Szanowni Państwo

zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.

Jednocześnie przypominamy organizatorom imprez turystycznych, iż w sezonie wakacyjnym wszystkim grupom młodzieżowym nocującym w obiekcie w weekend: od piątku do niedzieli udzielamy atrakcyjnej 20 % zniżki.

Pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach jest świetną okazją do udziału w wielu imprezach kulturalnych organizowanych na terenie miasta i w okolicy. Organizatorzy nie szczędzili sił i przygotowali ich całe mnóstwo, wobec tego  każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły znajdą Państwo w kalendarium dostępnym pod adresem: http://www.um.pulawy.pl/g2/2014_02/18814_fileot.pdf

 
Informujemy także, że przy okazji pobytu w schronisku zyskują Państwo możliwość odwiedzenia Magicznych Ogrodów w Trzciankach k. Janowca - jedynej tego typu atrakcji turystycznej w Polsce. Czekają tam na Państwa Smoki, Kwiatole, ziemne skrzaty Bulwiaki, Krasnoludy, Gobliny, bajkowe ptaki oraz inne postaci.

Magiczne Ogrody zapraszają już od 30 maja 2014 r. Więcej informacji znajdą Państwo na http://www.magiczneogrody.com/

 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

---
Aktywne formy wypoczynku w okolicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

Aktywne formy wypoczynku w okolicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

2014-04-25
Pogoda w tym roku jest dla nas łaskawa. Za nami już Rajd Rowerowy „ Powitanie Wiosny”, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach, który odbył się 23 marca. Jako, że sezon rowerowy oficjalnie uznać można za otwarty, już teraz warto pomyśleć o zaplanowaniu aktywnego wypoczynku w Puławach i okolicach i poznać zlokalizowane tutaj szlaki rowerowe. Przez Puławy bowiem przebiega odcinek rowerowego Bursztynowego Szlaku Greenways. Łączy on Budapeszt z Helem i jest częścią międzynarodowej sieci ścieżek rowerowych Greenways. Trasa umożliwia poznanie najciekawszych miejsc zlokalizowanych w okolicy miasta, jednocześnie tworząc pętle o zróżnicowanym stopniu trudności. Lubelski odcinek szlaku Greenways swoim zasięgiem obejmuje Janowiec, Kazimierz Dolny, Witoszyn, Celejów, Puławy, Gołąb i Dęblin – łącząc lub pokrywając się z lokalnymi Szlakami Rowerowej Krainy.

 Polecamy amatorom jazdy na dwóch kółkach kilka szlaków w tym:
  1. szlak niebieski: Puławy – Gołąb – jezioro Piskory – Bałtów – Puławy ( ok. 30 km)
  2. szlak czerwony: Końskowola – Nowy Pożóg – Klementowice – Stok – Las Stocki – Kolonia Zbędowice – Skowieszyn – Końskowola ( ok. 35 km)
  3. szlak zielony: Parchatka – Włostowice – Puławy – Góra Puławska – Sadłowice – Nasiłów – Wojszyn – Oblasy – Janowiec ( ok. 25 km)
  4. szlak żółty: Puławy – Młynki – Końskowola – Sielce – Wronów – Puławy ( 28 km)

To oczywiście nie jedyna forma aktywności w Puławach i okolicy. Dostępne są także szlaki piesze, które można również przemierzać z kijkami do nordic walking jednocześnie podziwiając ciekawe przyrodniczo miejsca.

Zachęcamy do poznania następujących szlaków pieszych:

  • Szlaku Lessowych Wąwozów ( czarnego): Puławy – Parchatka ( 12 km)
  • Szlaku im. Wincentego Pola ( zielonego): Janowiec – Nasiłów – Góra Puławska – Puławy ( 18 km)
  • Szlaku Nadwiślańskiego ( niebieskiego): Annopol – Józefów – Piotrawin – Podgórz – Kazimierz Dolny – Bochotnica – Puławy – Gołąb – Dęblin ( 107 km)
  •  Szlaku Niepodległościowego ( zielonego): Bochotnica  -Wierzchoniów – Kolonia Celejów – Las Stocki – Kolonia Zbędowice – Pożóg – Końskowola – Bałtów – Borysów – Żyrzyn – Łysa Góra – Baranów ( ok. 51 km)
  •  Szlaku Wyżynnego Zachodniego ( czerwonego): Kazimierz Dolny ( rynek) – Wylągi – Skowieszynek – Rzeczyca – Rąblów ( pomnik) – Stanisławka – Wąwolnica – Nałęczów – Wojciechów – Motycz – Dąbrowica – Lublin (al. Warszawska, Skansen) (ok. 61 km)
Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Puław i okolicy zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Informujemy jednocześnie że studenci, młodzież szkolna, nauczyciele oraz posiadacze legitymacji Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych otrzymują atrakcyjne zniżki. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z kuchni samoobsługowej lub przygotowywanych posiłków w kuchni schroniska.
Rezerwacji dokonać można za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie www.ssmpulawy.pl lub telefonicznie pod numerem: 81 886 33 67 – recepcja.
---
Święta Wielkanocne 2014

Święta Wielkanocne 2014

2014-04-17
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach