Strona główna » Aktualności » strona: 17

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
VII Festyn Rodzinny

VII Festyn Rodzinny

2009-06-10
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach i Urząd Miasta Puławy zapraszają na VII Festyn Rodzinny "Miasto Puławy Rzece Wiśle". Impreza odbędzie się w niedzielę 14 czerwca 2009 r. od godz 15.00 na bulwarze wiślanym przy ul. Wiślanej. 
W programie przewidziano występy zespołów ludowych - uczestników VI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańców Lubelskich "GODEL 2009", a także pokaz taneczno-cheerleaderski w wykonaniu niemieckiego zespołu Popcorn ze Stendal. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Przy okazji imprezy zainaugurowana zostanie również puławska edycja akcji Bookcrossing pn. "Święto wolnych książek".
 Serdecznie zapraszamy!
---
200 lat Domu Gotyckiego w Puławach

200 lat Domu Gotyckiego w Puławach

2009-05-29
W tym roku przypada dwusetna rocznica powstania Domu Gotyckiego. Dla uczczenia tego jubileuszu tegoroczne Dni Puław ( 30 maja - 14 czerwca) obchodzone będą pod hasłem „200 lat Domu Gotyckiego”.  Z tej okazji przygotowany został bogaty program -wystawy, zajęcia edukacyjne, prezentacje multimedialne, pogadanki i wykłady. Dni Puław zakończą się 14 czerwca   festynem rodzinnym  "Miasto Puławy Rzece Wiśle"  ( bulwar wiślany od godz 15.00)
Szczególy na plakatach (patrz załącznik niżej)  i na stronie urzędu miasta:  www.um.pulawy.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich  turystów do uczestnictwa w imprezach.

Dni Puław 2009
---
Dni Wisły w Kazimierzu

Dni Wisły w Kazimierzu

2009-05-27
Juz po raz dziesiąty Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym organizuje w dniach 31 maja - 10 czerwca imprezę  pod hasłem „DNI WISŁY”.

Wśród propozycji organizatorów znalazły się m.in.: wycieczki ornitologiczne, symboliczne otwarcie Spichlerza Ulanowskich po remoncie wraz z prelekcją pt.„Kazimierskie spichlerze” – Jerzy Żurawski, a także otwarcie wystawy fotografii „Ptaki Małopolskiego Przełomu Wisły” z prelekcją pt. „Awifauna przełomowej doliny środkowej Wisły” – Paweł Szewczyk.

W sobotę, 6 czerwca odbędzie się wieczorna plenerową projekcja zdjęć w formie diaporam uznanych fotografików przyrody – Grzegorza Leśniewskiego i Rafała Sieka pt. „Wisła – królowa rzek”, „Ptasia wyspa”, „Sąsiedzi”, a także diaporam przygotowanych przez Ireneusza Graffa i Związek Polskich Fotografów Przyrody. Ponadto odbędą się rajdy piesze: „Między promami” z Kazimierza do Janowca oraz „Rajd Nadwiślański” z Kazimierza do Skarpy Dobrskiej.

Oferta Dni Wisły adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli, twórców kultury, dziennikarzy i ogółu mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasz region.

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie
---
III Turniej Miast i Gmin Krainy Lessowych Wąwozów -    PUŁAWIANKI 2009

III Turniej Miast i Gmin Krainy Lessowych Wąwozów - PUŁAWIANKI 2009

2009-05-19

  W niedzielę  w dniu  24 maja 2009 r. na terenie osady pałacowo - parkowej w Puławach odbędzie się  III Turniej Miast i Gmin Krainy Lessowych Wąwozów z udziałem drużyn z  Kazimierza Dolnego,  Nałęczowa,  Poniatowej i Puław.

W ramach imprezy, którą rozpocznie o godz 11.00 korowód przez miasto, organizatorzy zaplanowali  szereg atrakcji  m.in. konkursy z nagrodami, prezentacje artystyczne oraz występ gwiazdy– Andrzeja "Piaska" Piasecznego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów odwiedzających w tym czasie nasze miasto do wzięcia udziału w imprezie.
 Szczegółowy program mozna znaleźć m.innymi na stronie urzędu miasta Puławy http://www.um.pulawy.pl/

 

---
aktualna informacja dot.dojazdu do schroniska

aktualna informacja dot.dojazdu do schroniska

2009-04-22
Jak zapewnia nas pisemnie wykonawca 15 maja zostanie uruchomiony już wjazd główny od ul.Wlostowickiej. Do tego czasu  dla samochodów osobowych dostępny jest nadal zastępczy wjazd na nasz parking ulicami Kilińskiego, Jasińskiego , a następnie bramą z tyłu schroniska. Za utrudnienia - nie z naszej winy - kolejny raz serdecznie przepraszamy !
---
Wyciąg narciarski

Wyciąg narciarski

2009-01-06
W Nowym Roku uruchomiony został wyciąg narciarski Parchatka położony niedaleko naszego schroniska (ok 3 km) w malowniczych okolicach Puław. Dla miłośników „śnieżnego szaleństwa" przygotowane są dwie trasy narciarskie o łącznej długości 720 m. z dwoma szybkimi i nowoczesnymi wyciągami  talerzykowymi. Galeria zdjęć stoku, szczegółowe informacje na temat tras i wyciągów oraz  aktualne warunki na stoku prezentowane są na stronie internetowej: www.parchatka.pl .
Widok z góry nas stok narciarski w Parchatce (żródło www.parchatka.pl)
---
Modernizacja  kotłowni w naszej placówce !

Modernizacja kotłowni w naszej placówce !

2008-12-17
W dniu 16 grudnia nastąpił odbór zmodernizowanej kotłowni CO w SSM. Zastosowane zostały najnowocześniejsze rozwiazania technologiczne, z czujnikami temperatury zewnętrznej, stacją uzdatniania wody i solarami do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
Zadanie zostało zrealizowane z funduszu Powiatowego Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Puławach.
---
Konferencja Wojewódzka PTSM w naszej placówce

Konferencja Wojewódzka PTSM w naszej placówce

2008-12-08
W dniach 5 - 6 grudnia.br. odbyła się konferencja Wojewódzka Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, nauczycieli Szkolnych Kół PTSM i kierowników schronisk sezonowych Województwa Lubelskiego.

Uczestniczyli w niej nauczyciele z Oddziałów PTSM w: Biłgoraju, Białej Podlaskiej, Chełmie i Lublinie.
W programie obok dyskusji merytorycznej, miała miejsce prelekcja dr Andrzeja Wiślińskiego "Zygzakiem po Wileńszczyźnie ", oglądanie nieba w Obserwatorium Astronomicznym i zwiedzanie Muzeum Oświatowego. Podczas konferencji wręczone zostały listy gratulacyjne Lubelskiego Kuratora Oświaty ( dla 12 osób, w tym dla dyrektora SSM w Puławach), Honorowe Odznaki PTSM - dla 8 osób, oraz 8 listów gratulacyjnych Prezesa Zarządu Okręgu PTSM w Lublinie.

---
Nowa wystawa w Muzeum Oświatowym

Nowa wystawa w Muzeum Oświatowym

2008-09-26
W dniu 25 września w Muzeum Oświatowym w obecności wielu znamienitych gości, została otwarta wystawa: "Śladami Bolesława Prusa".
Niewiele osób wie i pamięta, że ten wybitny pisarz przez kilka lat mieszkał w naszym mieście...
Wystawa w Muzeum przypomina o życiu i twórczości pisarza.
ZAPRASZAMY do odwiedzenia Muzeum Oświatowego.
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach