Strona główna » Aktualności » strona: 6

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Dożynki Powiatowe - Nałęczów 2018

Dożynki Powiatowe - Nałęczów 2018

2018-07-26
---
Niecodzienny gość w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

Niecodzienny gość w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

2018-07-25

Pozostając nadal w muzycznym klimacie chcemy zaprezentować Państwu niezwykłego człowieka, którego mieliśmy przyjemność gościć w schronisku. Podczas swojego pobytu u nas zaprezentował on niecodzienną umiejętność, jaką jest gra na cymbałach strunowych. Więcej o tym intrygującym instrumencie i naszym gościu mogą Państwo dowiedzieć się oglądając poniższy materiał filmowy. Serdecznie zapraszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=G1GwLeElAY0

---
Koncerty organowe w Puławach i Kazimierzu Dolnym

Koncerty organowe w Puławach i Kazimierzu Dolnym

2018-07-11

Od 2010 roku, w  kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach  w każdy wakacyjny poniedziałek odbywają się koncerty organowe w wykonaniu najznakomitszych organistów - wirtuozów z Polski i zagranicy. W tym roku, 2 lipca rozpoczęła się już 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty zaczynają się o godz. 19 a wstęp na nie jest bezpłatny. Szczegółowy program tego wydarzenia znajdą Państwo tutaj

Organizatorami tego wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Puław, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Puławy. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W każdą wakacyjną sobotę natomiast odbywa się Kazimierski Festiwal Organowy, który od blisko 40 lat zapisał się w kalendarzu wakacyjnych imprez kulturowych tego miasta. Koncerty rozpoczynają się o 19.30. Wstęp na nie podobnie jak i na te organizowane w Puławach jest bezpłatny. 

Więcej informacji o Kazimierskim Festiwalu Organowym znajdą Państwo tutaj

Serdecznie zapraszamy

---
Ochrona Danych Osobowych

Ochrona Danych Osobowych

2018-05-25

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym z siedzibą w Puławach tel. 818863367, adres e-mail: recepcja@ssmpulawy.pl


Inspektorem Ochrony Danych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym jest ROBERT GOSTKOWSKI, adres e-mail: igd@pcrk.pulawy

---
ZMIANA DANYCH ADRESOWYCH SCHRONISKA

ZMIANA DANYCH ADRESOWYCH SCHRONISKA

2018-05-16

W oparciu o przepisy art. 47a ust. 1 pkt 1 i ust. 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. Z 2017 r. poz. 2101) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów ( Dz. U. Z 2012 r. poz. 125) w związku z koniecznością weryfikacji, aktualizacji i dostosowania numeracji porządkowej nieruchomości do aktualnie obowiązujących przepisów, Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu w Puławach, zlokalizowanemu przy ulicy Włostowickiej 27 przypisany został numer porządkowy – ul. Włostowicka 25.

---
WIELKANOC 2018

WIELKANOC 2018

2018-04-02
---
Nietypowa atrakcja - grodzisko Żmijowiska

Nietypowa atrakcja - grodzisko Żmijowiska

2018-03-18

Sezon zbliża się wielkimi krokami a to oznacza, że już niebawem schronisko tętnić będzie życiem. Z doświadczenia wiemy, że wielu nauczycieli organizując samodzielnie wycieczkę zadaje sobie pytanie o to - co powinni uwzględnić w programie. Największą popularnością cieszą się atrakcje typowe dla trójkąta turystycznego ( Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów), a od pewnego czasu i Janowca, które ze względu na mnóstwo muzeów, nie zawsze są interesujące dla młodzieży. Pomyśleliśmy zatem, że warto było by co nieco je zmodyfikować i wprowadzić takie miejsca, które zaintrygują młodego człowieka, zachęcą do samodzielnego poszukiwania informacji a przede wszystkim na długo pozostaną w jego pamięci. Jednym z takich miejsc z całą pewnością są Żmijowiska, oddalone o 16 km od Kazimierza Dolnego. Można je samodzielnie zwiedzać przez cały rok, o każdej porze dnia a wstęp na teren tego oryginalnego muzeum jest bezpłatny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.zmijowiska.pl

---
Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017

2017-12-16
---
Kazimierski Festiwal Organowy

Kazimierski Festiwal Organowy

2017-07-31

1 lipca po raz kolejny rozpoczął się Kazimierski Festiwal Organowy, który organizowany jest od ponad 40 lat. Pierwszy odbył się w 1972 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Domu Kultury, Krystyny Pielak i wybitnego organisty prof. Feliksa Rączkowskiego oraz wsparciu proboszcza parafii kazimierskiej śp. ks. Zdzisława Maćkowskiego.


W tym roku uroczystość inauguracyjną swoim występem uświetnił Franz Hauk z Niemiec ( organy) i Kamila Olas (akordeon). Rolę kierownika artystycznego pełnił prof. Roman Perucki a koncert poprowadził Jan Popis. Jest więc to festiwal na bardzo wyskoim poziomie zarówno ze względu na umiejętności występujących artystów, jak i znajdujące się tam organy. W tym roku będą one obchodzić 397 rocznicę swego istnienia, bowiem powstały w 1620 roku i uchodzą za najstarsze w Polsce i jedyne w swoim rodzaju.


Wstęp na wszystkie koncerty jest WOLNY.


Organizatorami są: Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kamimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.


Szczegółowy program koncertów:


1 lipca
Franz Hauk (Niemcy) - organy
Kamila Olas - akordeon

8 lipca
Sławomir Kamiński – organy 
Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia Pana

15 lipca

Antonio Caporaso (Włochy) – organy 
Grzegorz Tomaszewski – cytry 

22 lipca
Bogdan Narloch – organy 
Roman Gryń – trąbka 

12 sierpnia
Marek Stefański – organy 

19 sierpnia
Filipe Verissimo (Włochy)  - organy

26 sierpnia

Patryk Podwojski – organy 
Edyta Fil – flet 
Ekaterina Antokolskaya – wiolonczela---
11 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu

11 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu

2017-07-30

W sobotę 29 lipca 2017 r. ruszyła kolejna, 11 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jest to największa plenerowa impreza w Polsce i potrwa do 6 sierpnia. W programie przewidziano pokaz filmów wybranych podczas największych festiwali filomowych świata, jak również takie, które będą miały swoją premierę w Polsce. Festiwal rozpocznie nowa produkcja Michela Hazanavicusa „Ja, Godard”. Będzie to jego drugi pokaz zaraz po festiwalu w Cannes. Pojawi się także film „Tanna” - zdobywca Złotego Niedźwiedzia w Berlinie. Zarówno te, jak i wszystkie inne produkcje mają nie pozostawać obojętnymi dla odbiorcy, jednocześnie wzruszając i rozśmieszając.

Ta edycja podobnie jak poprzednie zgromadzi wielu gości. Wśród nich znajdzie się Andrzej Seweryn, Agnieszka Holland, Agnieszka Mandat, Borys Szyc, Jan Peszek, Jerzy Stuhr, Dawid Ogrodnik, Wojciech Malajkat i Agnieszka Glińska. Przede wszystkim jednak festiwal ten będzie obfitował w widzów, którzy każdego roku licznie odwiedzają miasteczko w czasie festiwalu. Podczas zeszłorocznej edycji padł rekord, ponieważ liczba ta sięgnęła 35 tys. widzów. W tym roku festiwal Dwa Brzegi wspiera poznański Malta Festival, który w wyniku obcięcia dotacji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego miał poważne problemy z realizacją programu. W ramach solidaryzacji w sobotę 5 sierpnia organizowana będzie aukcja, podczas której licytowane będą przedmioty przekazane przez artystów oraz różnego rodzaju zdarzenia jak chociażby udział na planie Jacka Bromskiego, kolacja z Jerzym Skolimowskim, Andrzejem Chyrą i Mateuszem Kościukiewiczem.


Więcej o festiwalu na stronie: www.dwabrzegi.pl


Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu i zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.  

---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach