Pozostając nadal w muzycznym klimacie chcemy zaprezentować Państwu niezwykłego człowieka, którego mieliśmy przyjemność gościć w schronisku. Podczas swojego pobytu u nas zaprezentował on niecodzienną umiejętność, jaką jest gra na cymbałach strunowych. Więcej o tym intrygującym instrumencie i naszym gościu mogą Państwo dowiedzieć się oglądając poniższy materiał filmowy. Serdecznie zapraszamy.
https://www.youtube.com/watch?v=G1GwLeElAY0
Od 2010 roku, w kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach w każdy wakacyjny poniedziałek odbywają się koncerty organowe w wykonaniu najznakomitszych organistów - wirtuozów z Polski i zagranicy. W tym roku, 2 lipca rozpoczęła się już 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty zaczynają się o godz. 19 a wstęp na nie jest bezpłatny. Szczegółowy program tego wydarzenia znajdą Państwo tutaj
Organizatorami tego wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Puław, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Puławy. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W każdą wakacyjną sobotę natomiast odbywa się Kazimierski Festiwal Organowy, który od blisko 40 lat zapisał się w kalendarzu wakacyjnych imprez kulturowych tego miasta. Koncerty rozpoczynają się o 19.30. Wstęp na nie podobnie jak i na te organizowane w Puławach jest bezpłatny.
Więcej informacji o Kazimierskim Festiwalu Organowym znajdą Państwo tutaj
Serdecznie zapraszamy
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym z siedzibą w Puławach tel. 818863367, adres e-mail: recepcja@ssmpulawy.pl
Inspektorem Ochrony Danych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym jest ROBERT GOSTKOWSKI, adres e-mail: igd@pcrk.pulawy
W oparciu o przepisy art. 47a ust. 1 pkt 1 i ust. 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. Z 2017 r. poz. 2101) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów ( Dz. U. Z 2012 r. poz. 125) w związku z koniecznością weryfikacji, aktualizacji i dostosowania numeracji porządkowej nieruchomości do aktualnie obowiązujących przepisów, Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu w Puławach, zlokalizowanemu przy ulicy Włostowickiej 27 przypisany został numer porządkowy – ul. Włostowicka 25.
Sezon zbliża się wielkimi krokami a to oznacza, że już niebawem schronisko tętnić będzie życiem. Z doświadczenia wiemy, że wielu nauczycieli organizując samodzielnie wycieczkę zadaje sobie pytanie o to - co powinni uwzględnić w programie. Największą popularnością cieszą się atrakcje typowe dla trójkąta turystycznego ( Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów), a od pewnego czasu i Janowca, które ze względu na mnóstwo muzeów, nie zawsze są interesujące dla młodzieży. Pomyśleliśmy zatem, że warto było by co nieco je zmodyfikować i wprowadzić takie miejsca, które zaintrygują młodego człowieka, zachęcą do samodzielnego poszukiwania informacji a przede wszystkim na długo pozostaną w jego pamięci. Jednym z takich miejsc z całą pewnością są Żmijowiska, oddalone o 16 km od Kazimierza Dolnego. Można je samodzielnie zwiedzać przez cały rok, o każdej porze dnia a wstęp na teren tego oryginalnego muzeum jest bezpłatny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.zmijowiska.pl
1 lipca po raz kolejny rozpoczął się Kazimierski Festiwal Organowy, który organizowany jest od ponad 40 lat. Pierwszy odbył się w 1972 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Domu Kultury, Krystyny Pielak i wybitnego organisty prof. Feliksa Rączkowskiego oraz wsparciu proboszcza parafii kazimierskiej śp. ks. Zdzisława Maćkowskiego.
W tym roku uroczystość inauguracyjną swoim występem uświetnił Franz Hauk z Niemiec ( organy) i Kamila Olas (akordeon). Rolę kierownika artystycznego pełnił prof. Roman Perucki a koncert poprowadził Jan Popis. Jest więc to festiwal na bardzo wyskoim poziomie zarówno ze względu na umiejętności występujących artystów, jak i znajdujące się tam organy. W tym roku będą one obchodzić 397 rocznicę swego istnienia, bowiem powstały w 1620 roku i uchodzą za najstarsze w Polsce i jedyne w swoim rodzaju.
Wstęp na wszystkie koncerty jest WOLNY.
Organizatorami są: Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kamimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.
Szczegółowy program koncertów:
1
lipca
Franz
Hauk (Niemcy) - organy
Kamila
Olas - akordeon
8
lipca
Sławomir
Kamiński – organy
Dumitru
Harea (Mołdawia) – fletnia Pana
15
lipca
Antonio
Caporaso (Włochy) – organy
Grzegorz
Tomaszewski – cytry
22
lipca
Bogdan
Narloch – organy
Roman
Gryń – trąbka
12
sierpnia
Marek
Stefański – organy
19
sierpnia
Filipe
Verissimo (Włochy) - organy
26
sierpnia
Patryk
Podwojski – organy
Edyta
Fil – flet
Ekaterina
Antokolskaya – wiolonczela
W sobotę 29 lipca 2017 r. ruszyła kolejna, 11 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jest to największa plenerowa impreza w Polsce i potrwa do 6 sierpnia. W programie przewidziano pokaz filmów wybranych podczas największych festiwali filomowych świata, jak również takie, które będą miały swoją premierę w Polsce. Festiwal rozpocznie nowa produkcja Michela Hazanavicusa „Ja, Godard”. Będzie to jego drugi pokaz zaraz po festiwalu w Cannes. Pojawi się także film „Tanna” - zdobywca Złotego Niedźwiedzia w Berlinie. Zarówno te, jak i wszystkie inne produkcje mają nie pozostawać obojętnymi dla odbiorcy, jednocześnie wzruszając i rozśmieszając.
Ta edycja podobnie jak poprzednie zgromadzi wielu gości. Wśród nich znajdzie się Andrzej Seweryn, Agnieszka Holland, Agnieszka Mandat, Borys Szyc, Jan Peszek, Jerzy Stuhr, Dawid Ogrodnik, Wojciech Malajkat i Agnieszka Glińska. Przede wszystkim jednak festiwal ten będzie obfitował w widzów, którzy każdego roku licznie odwiedzają miasteczko w czasie festiwalu. Podczas zeszłorocznej edycji padł rekord, ponieważ liczba ta sięgnęła 35 tys. widzów. W tym roku festiwal Dwa Brzegi wspiera poznański Malta Festival, który w wyniku obcięcia dotacji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego miał poważne problemy z realizacją programu. W ramach solidaryzacji w sobotę 5 sierpnia organizowana będzie aukcja, podczas której licytowane będą przedmioty przekazane przez artystów oraz różnego rodzaju zdarzenia jak chociażby udział na planie Jacka Bromskiego, kolacja z Jerzym Skolimowskim, Andrzejem Chyrą i Mateuszem Kościukiewiczem.
Więcej o festiwalu na stronie: www.dwabrzegi.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu i zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.